Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że dobre użycie tagu #elektronika :p
Potrzebuję układu biorącego zasilanie ze źródła typu 18650 lub 3xAAA, stabilizującego do stałego zadanego napięcia na wyjściu, tj. 3V, najlepiej z jakąś regulacją. Jednocześnie zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem. Czy istnieją gotowe rozwiązania? Czy da radę coś takiego zrobić własnym sumptem? Ja elektryk a nie elektronik, jedyne na co wpadłem to kupowanie osobnego zabezpieczenia podnapięciowego i przetwornicy step down ale to jest trochę drogie i zajmuje to dużo miejsca.
  • 5
@bartiprog: No to np 18650 czy tam inne dowolne ogniwo li-ion + moduł ładowania z tp4056 i zabezpieczeniem przed nadmiernym wyładowaniem i stabilizator LDO z możliwie niskim quiescent current aby sam stabilizator nie wciągał dużo prądu. Np MCP1825S-3002E/DB ma coś koło 120µA, jak dobrze poszukasz to znajdziesz takie co mają kilka µA.
@dktr: ach, czyli takie moduły ładowania to działają też jako undervoltage protection? to super, tego mi było trzeba; ten stabilizator też wygląda spoko. Będę wiedział gdzie sobie wyszukiwać takich elementów, dziękuję.