Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Otworzyłem to konto w ibkr.
Jaka walutę konta ustawić jak będę głównie w USD handlował? USD czy PLN? I co to zmienia?
I lepiej po prostu orzekać PLN i przewalutować tam, bo te koszty przewalutowania nie są jakieś duże jak patrzę.
I jak mam PLN na koncie to po prostu jak złoże zlecenie w USD to przeliczy samo?
#gielda #interactivebrokers #ibkr
  • 13
@Mysciak: to jaka walutę ustawisz nie ma znaczenia, wpływa tylko na kwotę na jaka przelicza w podsumowaniu przy generowaniu raportów. Z najważniejszych to przełącz na plan tiered. Przewalutowanie jest tanie, po kursie forexowym plus chyba z 7 zł opłaty.
I lepiej po prostu orzekać PLN i przewalutować tam, bo te koszty przewalutowania nie są jakieś duże jak patrzę.


@Mysciak: Tylko weź pod uwagę koszty przelewu w PLN ze swojego banku. Bo może okazać się, że tak tanio nie wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jak mam PLN na koncie to po prostu jak złoże zlecenie w USD to przeliczy samo?


@Mysciak: Tak. Co i tak
To jak w takim razie przelewać ?


@Mysciak: To już indywidualna kwestia co komu się najbardziej opłaca, jakimi walutami obraca, jaka częstotliwość przelewów itd.

W zwykłym banku jednorazowy przelew na bardzo dużą kwotę i tak może wyjść w miarę opłacalnie ze względu na maksymalną prowizję. Za to częste przelewy na niskie kwoty będą drogie przez prowizję minimalną.
Przelewy SEPA w większości banków są darmowe/tanie.
Fintechy miewają tanie/darmowe przelewy SWIFT.

I za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asceus:
Dlatego pytam, sam się uczę dalej.
Powiedzmy, że 2-4 tys zlmiesiecznie. I jak będzie najtaniej. Przelew z revoluta ( czy nie cofnie tego) czy jakoś z kontoru aliora walutowego?
@Mysciak: ja uzywam specjalnie zalozonego konta w AION banku, maja tam darmowe zamiany walut po kursie międzybankowym + darmowe przelewy sepa, nie pamietam ile, ale oplaca sie przy moich comiesiecznych wplatach. Koszt konta to chyba 20 zl/miech, chyba ze masz >5k pln na koncie(oszczednosciowe maja na5+% jak ostatnio sprawdzalem i kapitalizacja comiesieczna). Dostaje wyplate w euro do PKO > walutomat >AION EURo > IBKR > IBKR currency swap to usd
@Mysciak: No tak, tylko że wtedy trace na wymianie eur>usd na revolucie. Najlepiej aion usd > ibkr usd, ale nie pamietam teraz dlaczego ja wysyallem zawsze w eur. Teraz sprawdzilem i sa darmowe przelewy swift w aionie, wiec powinno byc okej. I nie moge wyslac euro z walutowego w pko do walutowego w aionie, bo jakims cudem jest to traktowane jako przelew zagraniczny. A z pko z walutowego moge zrobic krajowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mysciak: @essalysolu: wystarczy przelac PLN na aion, tam zamienic po dobrym kursie bez prowizji na USD i stamtad przelac USD na aion, takze bez prowizji - jezeli spelnicie ten warunek darmosci konta to wtedy cala ta operacja jest darmowa i prosta