Wpis z mikrobloga

Wrzucam jeszcze raz:

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Warszawie, około 30 m2 na warszawskich Włochach. Jestem zdecydowany, jedynie doczytałem się, ze szwedzki fundusz wykupił w tej inwestycji 400 mieszkań. Co myślicie, ciężko będzie wynająć? Macie jakieś doświadczenia podobne?

https://www.housemarket.pl/inwestycje/102/heimstaden_powieksza_portfolio_mieszkan_na_wynajem_w_warszawie,31452.html

#warszawa #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
#nieruchomosci
  • 17
Chcesz kupić mieszkanie czy zostać landlordem? Bo to dwie przeciwne opcje


@kaaban: jak być landlordem bez mieszkań? Chciałbym żyć z wynajmu, ale nie stać mnie na 10 mieszkań ( ͡° ʖ̯ ͡°)

szwedzki fundusz wykupił w tej inwestycji 400 mieszkań. Co myślicie, ciężko będzie wynająć?


@Mbw3: a skąd. 400 identycznych produktów w jednym miejscu? Na bank każdy weźmie twój ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Ogau: w skali miasta stołecznego 400 mieszkań to kropla. Wynajmie się wszystko - takie jest ssanie. Jak zawołasz 3500 -> znajdzie się najemca, zawołasz 5000 -> też się znajdzie. Itd. ewentualnie będziesz musiał czekać na najemce o kilka godzin więcej. Swoje mieszkanie wystawiałem na OLX na jesień 2020(pandemia) - cały proces szukania najemcy zamknął się w 2 dniach. Teraz jest to szybsze, wystawiasz ogłoszenie i w godzinę masz najemców.
Obok tego
@milfhunter69: tak tak. Wystaw 50m2 za 10k i daj znać jak idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na olx jest około 1300 ogłoszeń wynajmuj w Warszawie. Na pewno 400 mieszkań w jednym miejscu nie wpłynie na ceny w okolicy xD
@Ogau: 50m2 - zależy gdzie i ile pokoi ma. Przy metrze np. na Mokotowie. spokojnie 6500 możesz dostać jak ma np. dwa - trzy pokoje.(sam byłem w szoku). Na bemowie 3500 - 4000 za 50 m2 spokojnie weźmiesz(ja tyle biore za mieszkanie tam a pamiętam jak w okolicy można było wynająć za 2000 przed pandemią). za 10k to pewnie samo centrum - może chmielna i okolice w wysokim standardzie albo starówka
Wy jeszcze nie wiecie jak wygląda rynek w na prawdę gorących miejscach na zachodzie.
w Toronto czy San Francisco ludzie dosłownie ustawiają się w kolejkach z kompletem dokumentów jak zaświadczenie o niekaralności, rekomendacje od poprzednich landlordów, zarobki najemcy 3/4x wartości czynszu.
Do tego oczywiście mamy cenę ofertową y, a najemcy licytują wyłącznie w górę.

W Warszawie tylko instytucjonalni wynajmujący tak robią, zwykły, poczciwy janusz chce dostać pieniądze na czas i tyle.

@
@analboss: czytałem o podobnych praktykach w Telavivie(stolica żymiaństwa XD). tam najemcy się biją o norę z robactwem.

W Warszawie wszystko się wynajmie. Ja przed podpisaniem umowy także zbieram kwity(zaświadczenie o formie zatrudnienia od pracodawcy) + umowa najmu okazjonalnego z klauzulą egzekucji na siódemkach. Jako miejsce na eksmisję wskazujemy lokal mojego znajomego przeznaczony na takie cele XD