Wpis z mikrobloga

Panowie komputerowcy, jak to jest jak się ma 2 karty graficzne? Mogę se np. wybrać która będzie robić obliczenia a która wyświetlać obraz na przykład? Bo mam taki jeden konkretny problem i nie wiem czy zamawiać przejściówkę. Do starego kompa chciałem przełożyć GTXa 1080 który się ostatnio zwolnił. Problem w tym że nie ma on wyjścia VGA. Ale takowe ma 9800GT którego chciałem nim zastąpić.

Tylko teraz w sumie mi przyszło do głowy że jakby się dało zrobić że 1080 liczy a 9800 wyświetla- to włożę obie karty i się obędzie bez przelotki z DVI-D na VGA.


#komputery #pcmasterrace
  • 10
Tylko teraz w sumie mi przyszło do głowy że jakby się dało zrobić że 1080 liczy a 9800 wyświetla- to włożę obie karty i się obędzie bez przelotki z DVI-D na VGA.


@DonRzoncy: Nie, to tak nie zadziała. Jeszcze jak miałbyś dwie identyczne karty w SLI to ok, albo jak za dawnych lat spinało się razem kartę graficzną z akceleratorem 3D ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie, to tak nie zadziała.


@L3gion: Dx no to dupsko zbite.

wciąż masz monitor VGA i 9800T


To komp typowo pod starsze gierki, z dual bootem XP i 7, nie główna stacja robocza na szczęście x) Płyta to ASUS P5Q Pro Turbo, a zasilacz EVGA jakiśtam 600W 80plus.
@DonRzoncy: Raczej marne szanse, żeby używać tej słabszej karty jako sam adapter, ponieważ musiałbyś mieć jakiś osobny customowy sterownik, który by na to pozwolił. Domyślnie nie dasz rady przepchnąć mocy obliczeniowej na pusto przez drugą kartę, ponieważ system będzie próbował z korzystać z obydwu kart jednocześnie. Co najwyżej można używać dwóch monitorów na każdej karcie osobno, ale znowu może być konflikt sterowników, bo to chyba dosyć odległe czasowo karty od siebie.
@lurkuje2137: Nie spodziewałem się szczerze za wiele, ale też nie myślałem że będzie to aż tak skomplikowane. Teoretyzowałem po chłopsku że jedna karta policzy i obrobi wszystko, a potem gotowy sygnał po prostu wypuści drugą kartą bez używania jej do czegokolwiek innego. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

W takim razie wygrywa chyba pojedyncza najmocniejsza możliwa do pogodzenia z XP karta? W SLI nie ma się co pchać? Taki GTX 980 będzie pewnie
@DonRzoncy: Na youtubie są porównania SLI czy tam Crossfire (ostatnio oglądałem nawet jakiś polskojęzyczny, chyba od Morele). Z tego co pamiętam to najwięcej zależało od danej gry czy wspierała to rozwiązanie, a dodatkowo nawet jak wspierała to czasami te dwie karty były upierdliwe w konfiguracji lub codziennym użytkowaniu.
Technologia nie jest wspierana od lat, bo to był taki trochę "efekt świętego mateusza" że mało ludzi kupowało zestawy SLI więc twórcy gier
No to problem chyba rozwiązany, teraz muszę wymienić monitor i zobaczyć jakie wejście będzie miał. Pod niego dobiorę najmocniejszą kartę. Skoro pójdzie wszystko aż do GTXa 980 to nie ma problemu, coś z każdym wyjściem się znajdzie. Dzięki ziom :)