Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagów #komputery #komputer #hardware #hdd #dyski #odzyskiwaniedanych #linux #serwispc #serwiskomputerowy prośba o pomoc. Sprawa wygląda tak, że niedawno mój HDD padł chyba na amen. Kupiłem drugi dysk SSD i chciałbym odzyskać dane z HDD ale nie mam za bardzo jak. Jak HDD jest włączony to windows 10 nie chcę się za bardzo włączyć. Sprawdziłem teraz na jakichś linuxach live cd z 2012 roku i dysk jest wykrywany ale średnio mogę uzyskać dostęp do interesującej mnie partycji (dysk miał dwie partycje, jedna na której była kopia Windowsa jest dostępna a ta druga na której miałem dane już nie). Z tego co sprawdziłem w Parted Magic to w ogóle SMARTA dysk nie przechodzi. Polecicie jakiś sposób (narzędzie / dystrubucje linuxa) która pomoże mi zgrać dane z HDD na SSD?
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bb-8: jak dane są ważne a nie jesteś pewien co robisz to daj to specjalistom. Jeśli chcesz się pobawić to najpierw postaraj się zrobić klona sektor po sektorze na inny dysk.
@bb-8: bez problemu. dowolny linux, narzędzie testdisk. na debianach instalujesz poprzez sudo apt install testdisk. W skład testdisk wchodzi photorec. odpalasz przes sudo photorec. jak możesz przeczytać ze screena photorec odzyskuje pliki z dysków o poważnie uszkodzonym systemie plików, uwalonych partycji itd... bardzo skuteczne to jest. proponuję w opcjach zaznaczyć formaty plików do odzyskania bo jak zacznie to Ci miejsca na dysku nie starczy:) po za tym odzykuje pliki bez zachowania
Pobierz wojciet - @bb-8: bez problemu. dowolny linux, narzędzie testdisk. na debianach instal...
źródło: comment_1672076891QRiwyYVM9tbDpA8QZYv1OU.jpg
@wojciet: @pawelkoszalin2: pod knoppixem udało mi się zgrać większą część danych w nocy z hdd na ssd. nie licząc filmów i seriali to trochę zdjęć też potraciłem. jest jakaś opcja by spróbować odzyskać dane podając konkretną ścieżkę? chciałbym zgrać te dane i zaorać ten dysk mhdd już.