Wpis z mikrobloga

Tyle mówi się o tolerancji a jak przyjdzie co do czego to ludzie wyśmiewają innych za ich choroby psychiczne, nieatrakcyjn wygląd i tworzą z takich osób obiekt drwin i żartów.

Sam byłem wyśmiewany w podstawówce bo mam autyzm i dziwnie się zachowywałem a teraz w liceum jestem ignorowany i wykluczony.

Wiele razy byłem światkiem wyzywania kogoś za jego wygląd głupich docinek na temat wzrostu czy innych cech na które nie ma się większego wpływu.

Takich ludzi często traktuje się jak gówno lub jak powietrze bo nikt się nimi nie interesuje i nie che się przyjaźnić bo ktoś jest brzydki lub dziwnie się zachowuje tworzy to błędne koło bo taka osoba traci pewność siebie i staje się jeszcze bardziej nie śmiała i zamknięta w sobie, niestety wydaje mi się że tak było od początku gatunku ludzkiego jednostki które odstawały od grupy były wykluczane ponieważ mogły zagrozić społeczności lub jej zaszkodzić w inny sposób

Bardzo często widzę tego typu hipokryzję nawet w mojej własnej rodzinie i najbliższym otoczeniu, każdy najchętniej otaczał by się pięknymi, zdrowymi i towarzyskimi ludźmi

Myślę ze nie mamy na to wpływu bo jesteśmy ludźmi i niektóre zachowania są pierwotne i trudno się ich wyzbyć. Więc pozostaje zaakceptować rzeczywistość

#bekazpodludzi #bekazlewactwa #bekazprawakow #przegryw #samotnosc #psychologia #blackpill #redpill. #p0lka #chad #socialmedia #chorobypsychiczne #autyzm #asperger #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
#spoleczenstwo ##!$%@? #gownowpis #zalesie
  • 7
Takich ludzi często traktuje się jak gówno lub jak powietrze bo nikt się nimi nie interesuje i nie che się przyjaźnić bo ktoś jest brzydki lub dziwnie się zachowuje


@Jkl777: Wyśmiewanie jest słabe, ale nikt nie musi się interesować Tobą czy przyjaźnić, toleracja nie polega na tym, a to, że ludzie chcą się otaczać ludźmi pięknymi, zdrowymi, towarzyskimi jest normalne i raczej nie ma w tym hipokryzji.
@howtowisnia: tak aczkolwiek również jest to krzywdzące dla ludzi ponieważ człowiek mimo wszystko jest istotą społeczną i potrzebuje kontaktów międzyludzkich a człowiek ich pozbawiony może jeszcze bardziej pogłębić swoje problemy psychiczne

Prawda nie ma w tym hipokryzji ale bardziej mi chodziło o to że hipokryzją jest tolerowanie tylko niektórych grup społecznych
@Jkl777: masz racje, jest to krzywdzące, ale no życie jest absolutnie niesprawiedliwe i nikt tego nie zmieni, dla samego siebie dużo wygodniej otaczać się ludźmi bez większych problemów czy zwyczajnie towarzyskich, ja przykładowo no nie wyśmiewałbym nikogo chorego na cokolwiek, ale czy chciałbym się z kimś takim przyjaźnić? Wyobrażałbym sobie, że będę musiał słuchać mega dużo negatywnych rzeczy, przybijających, też podejście pewnie musiałbym mieć inne, w zależności jakie taka osoba ma
@Jkl777: Tolerancja to tolerowanie. Krytykujesz, sam się nie znasz, a jeszcze wymagasz.

Prawda nie ma w tym hipokryzji ale bardziej mi chodziło o to że hipokryzją jest tolerowanie tylko niektórych grup społecznych


Paradoks tolerancji. Jeśli społeczeństwo tolerancyjne tolerowałoby wszystkich, w tym nietolerancyjne grupy społeczne, to po czasie przestałoby być społeczeństwem tolerancyjnym.
Dlatego nietolerancja dla pewnych ewenementów społecznych nie kłóci się z ideą tolerancji.
Tolerancja =/= obowiązek lepszego traktowania kogoś. Tolerancja =