Wpis z mikrobloga

Mirki z #modelarstwo szukam plastikowego modelu Leoparda 2 z zestawem kalek 1bpanc z Rembertowa. Ktoś coś? Najchętniej 1:35 i możliwie niewymagający potężnego warsztatu (Revell/Italeri odpadają, chyba że jakość się poprawiła, bo jak pamiętam sprzed 20-25 lat to był dramat). Na razie trafiłem tylko na zestaw kalek w skali 1:72...
  • 5
@Podstarzaly_Mandalorianin: nie no, mengi, takomy i większość nowych firm składa się jak Lego, więc ze złożeniem problemów mieć nie będziesz. Jedyne co to musisz poszperać za detalami co byś jakiegoś babola ze zgodnością nie popełnił. Nie moja działka więc nie podpowiem co do poprawy, żeby pasował do 1 bpanc z Rembertowa - najlepiej będzie jak się rozejrzysz po wątkach z budowy na forach modelarskich.
@ospala_lasica: swego czasu w muzeum polskiej techniki wojskowej był leo z 1bpanc z rembertowa z okazji święta woja, zrobiłem mu z milion zdjęć wtedy więc myślę że, o ile zestaw pozwoli, to uda się złożyć koszernie, ew. jakieś drobiazgi dorobię z hipsu albo innych modelarskich materiałów. Najbardziej boję się malowania, bo aerograf miałem, ale sprzedałem i od lat nie używałem, trudno darmo, puchy i pędzle będą musiały wystarczyć ( ͡°