Wpis z mikrobloga

dla pewności lepiej zawsze zewrzeć bieguny i rozładować ręcznie, a później przymierzyć

Przed grzebaniem w ich okolicy warto je rozładować zwierając zworą z drutu czy nawet śrubokrętem.


@Snurq: @wonsz_smieszek: bardzo dobry pomysł, może okulista będzie miał robotę

zwieranie drutem takiego kondensatora to proszenie się o piękny przeskok łuku elektrycznego a czasem rozerwanie kondensatora (jak jest zużyty i ma podwyższoną rezystancję wewnętrzną)
czasami są montowane dodatkowe rezystory rozładowujące taki kondensator


@Snurq: powiedziałbym że to już standard. Nawet w starszych sprzętach więc ciekawe co to za zasilacz że tutaj tego nie było.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PiersiowkaPelnaZiol:

śmieją się a potem zawał serca.

Ja bym profilaktycznie na sor

@213qwerty213:

jazda do szpitala nawet po głupi zastrzyk przeciw zakrzepom, miałem szkolenie bhp w jednej firmie gdzie chłopa poraziło i nikomu nie powiedział, zakrzep się zrobił i typo zmarł we śnie bo gdzieś utkwił w mózgu.


Ludzie #!$%@? jak nie wiecie to się nie wypowiadajcie, co ma związanego zawał czyli niedokrwienie serca bo sie przytkaly naczynia, lub zator
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zozo_lek: jak dotknął ta sama dłonią to jak to prad sobie wrócił do minusa i nic mu nie będzie lokalne oparzenie bez paniki. Jak przeszlo przez ciało i zyje nic nie czuję to tyle co obserwować dla pewności i nie panikować. Kilka razy już prądem dostałem nic mi nie jest jak człowiek nie miał problemów z sercem to nie ma się co bać.