Wpis z mikrobloga

Pierwszy SUV od Citroena w ostatnim wpisie #rzetelnafura na Wykopie

Samochód dla mnie do niedawna bardzo tajemniczy, widziałem go może ze trzy razy w życiu i nie wiem, czy się zwyczajnie mijaliśmy, czy omijałem go wzrokiem bo SUV. W każdym bądź razie okazuje się, że warto mu poświęcić chwilę uwagi, bo jest pierwszym SUVem w stajni Citroena; jego poprzednika, Mehari, SUVem nazwać raczej się nie da.

A z Citroenem ma wspólnego tyle, co przyklejony znaczek na jego masce, bowiem auto zostało wyprodukowane przez Japończyków z Mitsubishi i jest defacto Outlanderem drugiej generacji. Do wyboru posiada dwa silniki: diesla 2.2 154 KM oraz benzyniaka 2.4 168 KM. Posiada dołączany napęd na cztery koła i trzy rzędy siedzeń, z których dwa ostatnie da się złożyć i uzyskać przepastną przestrzeń załadunkową. Produkowano go w latach 2007-2012 i zaprzestano, bo sprzedaż była mikra.

W tym miejscu chciałbym się serdecznie pożegnać ze wszystkimi 1687 obserwującymi ten tag. Przez ostatnie pięć lat chętnie dzieliłem się z wami moją szczątkową motoryzacyjną wiedzą, lubiłem dyskutować i wymieniać poglądy, mimo czasami dużych różnic. Mój czas na wykopie powoli dobiega końca, nie chcę pozostawać obojętny na skandaliczne wydarzenia, które ostatnio miały miejsce w tej społeczności, nie chcę tu już dłużej być. Tymczasem przenoszę się na portal, gdzie siedzą Tomki i można piorunować, swojej aktywności tutaj nie mam zamiaru usuwać, niech pozostanie in memoriam. Bywajcie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #motoryzacja #carspotting #citroen
DerMirker - Pierwszy SUV od Citroena w ostatnim wpisie #rzetelnafura na Wykopie

Sa...

źródło: comment_1672049967xrTtDQrX7R1J4VlV1Aszgq.jpg

Pobierz
  • 56
@DerMirker kiedyś bardzo mocno zastanawiałem się nad kupnem właśnie Citroena, bo z tych wszystkich trzech modeli najbardziej mi się podoba. Opinie miał bardzo pozytywne wśród użytkowników. Ceny części taniutkie, bo dokładnie to samo u Japończyków i w Peugeocie, generalnie jeden z ładniejszych suvów w moich oczach.