Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Tak sobie to wymyśliłem. Może kogoś w was zainteresują kwestie technicznie...

Wiadomo, że nie jest idealnie, bo TV daleko (160 cm), ale szukałem kompromisu pomiędzy zajmowaną przestrzenią, finansami itd. Z gier podoba mi się ACC, ale jak na razie więcej czasu zajmuje mi ustawianie parametrów kierownicy, FF, FOV i innych. Ta cała zabawa to zdecydowanie nie jest Plug and Play. Gry nie rozpoznają ani bazy, ani kierownicy, trzeba włączać tryb emulacji i wszystko ustawiać ręcznie.

Baza to #fanatec GT DD Pro, a kierownica CSL P1 V2. To jedyna baza, jaka była dostępna. Nawet używek nie ma na rynku, a jak już to w cenie nowych.

TV to 65" OLED (LG C8), niestety tylko 60 Hz. Zresztą RTX 3070 przy 4K raczej nie wyciągnie więcej w nowych grach bez obniżania jakości. Z fotelem i stojakiem nie mogę się przesunąć do ściany, więc wysuwam TV. Gumowe kółka pod szafką powinny załatwić sprawę.

PC mam daleko przy biurku, więc kabel USB ma aż 6 m. Musiałem ich kupić z 8, żeby wreszcie dobrać takie, które stabilnie trzymają połączenie. Podobnie z HDMI, żeby uzyskać 60 Hz przy 4K (7 m).

Stojak to Next Level Racing DD i jest świetny. Bardzo zależało mi na kółkach, bo całość waży z 30 kg. Trzeba było jednak wymienić stopki na takie, które mają regulację kąta (stopki wahliwe). Teraz stojak jest stabilny i się nie przesuwa po panelach.

#simracing

Jonn - Tak sobie to wymyśliłem. Może kogoś w was zainteresują kwestie technicznie...
...

źródło: comment_1672046023uCSc6zMb24XHTOJAolWbxy.jpg

Pobierz
  • 18
@Jonn: napisz jakie kable się sprawdziły. Ja polecam spróbować VR. Ja mam najtańsze Lenovo kupione na promocji za 600zĺ ( trochę brakuje ostrości w tym modelu) ale i tak wrażenia zjazdy KTM-em [gdzie widzisz przednie koła] w AC to rewelacja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@appmstt: przedłużacz aktywny RPA500S Reagle 5m + 1m (jakiś zwykły Baseus). Inne przedłużacze aktywne i pasywne nie dały rady (ugreen, unitek). Drugi kabel powyżej 1m też nie daje rady. Z bazą T300 było łatwiej, Fanatec musi mieć większe wymagania co do transmisji po USB.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakub-mrugala: dobrym i ogólnie polecanym zestawem na początek jest Thrustmaster T300 + Wheel Stand Pro. Wydasz koło 2 tys. i będziesz się dobrze bawił. Kierownica działa płynnie i daje odczuwalny Force Feedback. Kolejne poziomy to lepsze bazy paskowe i kierownice, np. Fanatec CSL Elite. Jednak jeśli się wciągniesz i budżet pozwoli, to lepiej od razu iść w Direct Drive (DD) (Fanatec, Moza). Zależy co jest kompatybilne z Xbox. Tu już potrzebny
@Jonn: Ja miałem problem z miejscem i zdecydowałem się na Playseat Challenge. Wygląda z dupy, ale pozycja, kompaktowość i stabilność jest mega dobra. Jak nie używasz to składasz jak leżak plażowy i za szafę. Zdecydowanie lepsze niż trzymanie takiej kobyły pod ścianą.