Wpis z mikrobloga

@Strelau: pomijając nawet absurd tego jego wpisu to Gryguć jest idealnym przykładem dresa mentalnego i zapewne też fizycznego, który ubrał się w eleganckie bryle, skrojony garnitur o ciekawym wzorze, a nadal pozostał chamidłem i bucem. Jego język jest kloaczny, nie potrafi powiedzieć zdania bez obrażenia kogoś "błyskotliwymi", obraźliwymi przeróbkami nazwisk, imion itp. W dodatku jak oglądałem jego filmy to zauważyłem, że większość z nich to pseudointeligentny bełkot, czytanie fragmentów książek mniej
@Gerard_z_Libii: Chodzi Ci pewni o Porębę. Który nawet w tym roku był gościem corocznej imprezy w Ambasadzie Rosyjskiej. Średnio rozgarnięty typ. Jest zafascynowany Wielką Rosją i robieniem cosplayu 24/h.

A co do Grygucia. Facet wie jak nie przekraczać cienkiej linii, gdzie ktoś zwyczajnie mógłby go pozwać. Emocjoną gadaniną przyciąga ludzi.Jest ściśle związany z wydawnictwem 3dom, które pomagał otwierać Brauna a którego właściciel jeździł na zjazdy fundacji rosyjskich, które miały szerzyć swoje
Strelau - @GerardzLibii: Chodzi Ci pewni o Porębę. Który nawet w tym roku był gościem...

źródło: comment_1672083359C6I9Ud4JyuPm1XL8P3IRcA.jpg

Pobierz
Jaki dzban.


@bastek66: A ja patykiempisane, Miło mi.

To Berkowitz/Berkovitz pochodzi od Berkowicz a nie odwrotnie


To zydzi mieszkający w Polsce spolszczali nazwiska.

To że ci się wydaje że jest popularne wśród amerykańskich żydów nie znaczy że przyjechali oni do Polski się osiedlać.


Nie tylko, patrz AbramoWICZ¯\
(ツ)_/¯
@bastek66:

Nazwiska Żydów białostockich zawierają różne elementy językowe: hebrajskie, niemieckie (jidysz), słowiańskie i in. Cechą charakterystyczną nazewnictwa żydowskiego jest hybrydalność nazwisk: do hebrajskiego lub słowiańskiego tematu dodawano końcówkę lub sufiks innego języka. Dużą grupę nazwisk tworzą antroponimy pochodne od imion. Mogą one być równe imieniu: Lewi, Markus, Chackiel, Salmon, Mejłach, Abel, Matys i in. lub utworzone na bazie imienia za pomocą różnego rodzaju środków derywacyjnych (sufiksów, fleksji i in.). Najliczniej reprezentowane