Wpis z mikrobloga

Próbuje złożyć kompa do nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Głównym kryterium jest to że ma być tanio xD. Przesiadam się z laptopa, ze stacją dokująca(który nie wyrabia po podpięciu do niego 2-ch monitorów ) więc nie mam dużych wymagań. No chyba że tanio w tym wypadku = nieopłacalnie to mogę zwiększyć budżet. Zależy mi na tym żeby stosunek wydanej złotówki do wydajności był jak największy, bo cebula mocno.. Ale też nie potrzebuję topowej wydajności.

Myślałem nad złożeniem komputera z używanych części ale kompletnie się na tym nie znam więc na razie mam coś takiego, może dołożę do tego używanego GTX-a1060 6gb, za 4 stówki jeśli będę miał ochotę w coś pograć(może w końcu sobie odpalę Wiedźmina 3 xD)..
nk kto się zna oceni. łącznie 1340 PLN

#pcmasterrace
opaa2 - Próbuje złożyć kompa do nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Głównym kryterium jest to że ma by...

źródło: comment_1672011014R7OpD6jkVDgYtpfhhN0fB9.jpg

Pobierz
  • 12
@opaa2 ram nie w jednej kości. Możliwe że będziesz musiał zrobić update biosu żeby ci płyta ruszyła z tym prockiem.

Jak z chłodzeniem / zasilaczem ?
@bibr: Mam zasilacz ze starego PC 350W. Jak nie będzie wyrabiał to poszukam czegoś mocniejszego.
Chłodzenie myślałem żeby zostawić stockowe, to co jest dołączone do procka, jak się będzie za bardzo grzał to potem wymienię.
Lepiej wziąć RAM w jednej kości? Gdzieś chyba czytałem że lepsza wydajność jest jak są dwie.
@opaa2 no właśnie lepiej wziąć 2 kości. 3200 cl16 będą ok.

Mimo wszystko wolałbym żebyś wydał te 150-200 zł extra na nowy zasilacz. Zwłaszcza jeżeli planujesz dołożyć do tego dedykowane gpu
@Gorkel: okej a co byś polecił w zamian?
Myślałem też nad:
Asus TUF GAMING B550M-E Micro ATX ale to już wyższa półka(600 PLN) ale zrezygnowałem bo i tak się chyba nie będę bawił w OC/undervolting, i na to konto wolałem zwiększyć RAM.
@bibr:
Okej czyli jak się zdecyduje na dedykowaną kartę to kupię ją razem z nowym zasilaczem.
@bibr: nie musi być micro ATX. PC i tak będzię stał w kącie. Fajnie żeby nie szumiał za bardzo(więc prędzej czy później zainwestuje w jakieś lepsze chłodzenie).
Co do wyjść, fajnie jakby miała 2x display port ale już się pogodziłem z szukaniem przejściówek.
Nigdzie nie mogę znaleźć tych Tomahawk'ów..Allegro wypluwa tylko B450 Mortar Max, też są dobre? O ile grafikę i procki jako tako ogarniam. To jeżeli chodzi o płyty główne,
@opaa2: popatrzyłem trochę

możesz poszukać płyt z paroma portami HDMI i kupić kable HDMI - DPort. Mam takie u siebie i robią giga robotę. Z płyt głównych które ogarnąłem to ASUS TUF GAMING B450M-PRO II. Ważne żeby to było PRO II. Na allegro są od 420 zł z outletu xkom. Mają giga sekcję zasilania, więc tu problemu nie ma. Wyjściowo mają hdmi + dport. Więc idealnie. Tylko no są to płyty
Dzięki, biorę tego ASUS TUF GAMING B450M-PRO II w końcu i tak jest na niego gwarancja jak za nowy, więc tbw. Nic nie ryzykuję w sumie.
Zamówienie poszło i teraz czekam na paczki.
Brak akcesorii montażowych - a jest w pudełku/może czegoś więcej brakować niż kabli SATA? które pewnie gdzieś znajdę / mogę dokupić za grosze?. Bo jeśli o to chodzi to luzik, poradzę sobie. Żebym się potem nie zaskoczył, że nie