Wpis z mikrobloga

@Blueweb varaderka 125 ma v a przecież to najlepsza szosowa 125. Przeciążone Ducato będzie Cię poganiać ze świateł ale to układ trwały na tyle żeby jeździć wokół równika. Z drugiej strony to Romet więc po 3 latach kierownica zostanie Ci w rękach albo coś innego
@Blueweb: widzę taką prawidłowość u motocyklistów na kat. B, że strasznie pociąga ich dziadkowy styl cruiserów. Z czego to wynika? Popatrz jak wygląda trójkąt siedzisko-podnóżki-kierownica. Cała waga jest na siedzisku, nie ma możliwości "zakotwiczenia" w podnóżkach (bo są przed, a nie pod), ergo gorzej się prowadzi, trudniej to kontrolować (inb4: wiem czym jest przeciwskręt, ale oprócz sterowania kierownicą przesunięcie tyłka względem osi motocykla też jest istotne, tutaj jest jak na skuterze)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miniek91:
@Pentylion:
Nigdy się nie interesowałem się tą opcja. Stylistyka trochę zbyt futurystyczna jak dla mnie ;). Poza tym nie trawie nie skręcającej lampy wraz z kierownicą - to trochę upośledzone ;). Najlepsza szosowa 125 powiadasz? ( ʖ̯). Mnie to raczej trasy 300 - 400km na dzień by zadowoliły. Eeee... chińczyki nie są teraz takie złe - oni wszystko kopiują z hondy właśnie.
@Blueweb 300-400km na dzień :d życzę powodzenia:p skończy się na tym że 100km w tydzień i dwa razy ma sezon wycieczka 300km z noclegiem po drodze :p osobiście radzę raczej używany motocykl dobrej marki niż chińczyka, miałem chinola pitbike ale to był zakup po pijaku i kosztował 2500 (sprzedałem za 1300), porządną hondę oddasz za niewiele mniej niż kupiłeś bo 125 trzymają chore ceny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blueweb: widzę taką prawidłowość u motocyklistów na kat. B, że strasznie pociąga ich dziadkowy styl cruiserów. Z czego to wynika? Popatrz jak wygląda trójkąt siedzisko-podnóżki-kierownica. Cała waga jest na siedzisku, nie ma możliwości "zakotwiczenia" w podnóżkach (bo są przed, a nie pod), ergo gorzej się prowadzi, trudniej to kontrolować (inb4: wiem czym jest przeciwskręt, ale oprócz sterowania kierownicą przesunięcie tyłka względem osi motocykla też jest istotne, tutaj jest jak na skuterze)
@Blueweb: chyba się nie zrozumieliśmy. Dobra konstrukcja chińskiego motocykla? Śmiem wątpić.
Sterowność przez taką pozycję (nogi do przodu) jest gówniana.

Z dwojga złego, lepiej zdecydować się na motocykl ze sprawdzonym (nawet chińskim silnikiem), a nie nowość (o ile to jest nowość), która nie była wcześniej nigdzie montowana.
@Blueweb: Romet albo Junak już dawno miał wprowadzić Scramblera 125 z Vką i co? I jak nie było tak nie ma:(. A Vka w 125 - spoko, mam w Varadero, fajnie się zbiera, od dołu ładnie ciągnie, moc oddaje liniowo - masz wszystkie zalety Vki, tylko w dziecinnej pojemności. No i jeśli dbasz to właściwie jest to nieśmiertelny motor, ale to ten konkretny piec tak Honda mądrze nakreśliła. A jak będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blueweb: @miniek91: mam rometa soft choppera 125 i przejechał bez awarii 25kkm. Później posypał się napinacz łańcuszka rozrządu. Trasy po 400km dziennie to nie było nic trudnego. Prędkość spacerowa 80km/h więc po prostu dłużej trwało ;)
Z drugiej strony to Romet więc po 3 latach kierownica zostanie Ci w rękach albo coś innego


@Pentylion: #!$%@?, ale #!$%@? xD Najpierw tym pojeździj, zanim się zaczniesz wypowiadać. Miałem rocznik 2014 i w idealnym stanie poszedł w lipcu do nowego właściciela.

chińczyki nie są teraz takie złe - oni wszystko kopiują z hondy właśnie


@Blueweb: Mało tego, oni współpracują z Hondą, czy Yamahą od lat 80tych i niektóre fabryki
@Zielony34: ktore modele robia w Chinach dla Hondy na przyklad? Konkrety prosze, zebys nie brzmial jak wypokowy ekspert. Tylko prosze o te, ktore sa sprzedawane na europejskim rynku, a nie lokalnie.
@MisPalkis: https://www.scigacz.pl/Motocykle,i,skutery,z,Chin,Najwieksi,producenci,najlepsze,marki,Kompendium,wiedzy,41085.html

Można więcej info w necie znaleźć, masz google, jak chcesz, to znajdziesz, chyba, że umiesz szukać na takim samym poziomie, jak wystawiasz opinie o tym, czym nie jeździłeś.

PS. Tylko nie zapomnij opluć jeszcze Bajaja, bo to Indyjskie gówno. Później poczytaj, jaki tam silnik siedzi, i ile % udziałów mają w KTM, czy Husquarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS2. Loncin produkuje podzespoły dla BMW :OOOOOOOOO
@Zielony34: to artykul (w dodatku gowniany - sciagacz - no szanujmy sie, rownie dobrze mogles mi tu jednoslad zacytowac) o motocyklach Chinskich. Jaki ma zwiazek z moim pytaniem? Napisales, ze chinskie fabryki robia 125ccm dla Hondy czy Yamahy. No wiec ponawiam pytanie: ktore Hondy na rynek europejski produkowane sa w Chinach?
to artykul (w dodatku gowniany


@MisPalkis: Napisz lepszy. Masz google, szukaj. W dupie byłeś i gówno widziałeś, ale napinać się i pluć na coś jesteś pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwsze się z czymś zapoznaj, pojeździj, dopiero wystawiaj opinie. Sam kiedyś mówiłem, że nie chcę Chińczyka 125. Kupiłem i była to najlepsza decyzja w życiu. Zdecydowanie lepsza, niż 30 letnie #!$%@? przez turasów Japonie z Niemiec. Nic
@Zielony34: Typie, plujesz o wykopowych ekspertach, rzucasz jakies bzdury, kiedy ktos pyta o konkrety odpisujesz jak wyzej. Wykop at its finest. (A sam artykul w ogole nie jest na temat rozmowy)