Wpis z mikrobloga

[świąteczne rymy vibe] Wita was w świąteczny czas wstrętny grubas ( ͡° ͜ʖ ͡°) [/off]
Otóż mam do was wielką prośbę o poradę - w związku, że lata lecą a wraz z nimi także waga, która dobiła mi do 120kg przy 186cm wzrostu w wieku 28 lat, czego zacząłem odczuwać już skutki postanowiłem wziąć się za siebie twardo.
Celem jest:
- redukcja wagi (i w tym miejscu zainstalowałem Fitatu i liczę każde nawet 30 ml mleka do kawy), z kalkulatora TDEE wyszło mi zapotrzebowanie na ok. 2600 kcal, więc postanowiłem ustawić sobie limit na 2000 kcal i starać się jeść w miarę "czysto".
- zwiększenie ogólnej siły (stąd chciałbym wykonywać ćwiczenia siłowe, na początku ogólnorozwojowe, zainteresował mnie i wstępnie wybrałem program StrongLifts)
- poprawa sylwetki i kondycji (nie przepadam za bieganiem, więc jako aktywność uzupełniającą siłownię wybrałem sobie basen).

I w związku z tymi celami, mam do was pytanie:
1) Czy takie zestawy siłowni z Allegro mają rację bytu? Mam sporo miejsca w garażu, więc mógłbym sobie część zaadaptować na siłownię, a z czasem ją rozbudowywać jak czegoś by mi brakowało, aczkolwiek wygląda na to, że te zestawy do programu "Stronglifts" wystarczą:
https://allegro.pl/oferta/domowa-silownia-156kg-zestaw-do-cwiczen-silowych-12451001594
https://allegro.pl/oferta/xylo-silownia-123-kg-zestaw-lawka-gryfy-obciazenia-9648679720
https://allegro.pl/oferta/xylo-silownia-152-kg-zestaw-lawka-gryfy-obciazenia-11086059452

*nie chcę chodzić na siłownię stacjonarnie bo czuje się tam jak noob, totalnie zagubiony, poza tym długo trzeba czekać chociażby na ławkę z tym stelażem do ćwiczeń zabezpieczającym przed upadkiem sztangi, na stanowisko do przysiadów itp.
Siłownię stacjonarnie chciałbym wdrożyć dopiero jak złapię trochę skilla i nie będę #!$%@?ł ludzi 90 sekundowym odpoczynkiem między wykonaniem serii z obciążeniem 50kg xD

2) Czy Stronglifts (https://stronglifts.com/) to okej program dla początkujących? Z jednej strony wydaje się bardzo "krótki" i chętnie bym coś dołożył chociażby na "bica", coby połechtać swoje ego, zaś z drugiej strony wydaje się spoko bo nie jest zbyt skomplikowany i zakłada progres co każde ćwiczenie.

3) Czy mogę sobie założyć całotygodniowy harmonogram ćwiczeń w stylu:
Pn: Siłownia Wt: Basen Śr: Siłownia Czw: Basen Pt: Siłownia Sb: Basen Nd: odpoczynek (lub siłownia).
czy przy takim harmonogramie po prostu zdechnę na zakwasy?

Niby czytałem w poradnikach, żeby ćwiczyć na początku max 3 dni w tygodniu, żeby dać organizmowi czas na regenerację aczkolwiek ja mam w 100% siedzący tryb życia (praca biurowa, wszędzie samochodem, nawet nie spaceruję) więc co tu regenerować? Tak sobie gdybam na ten temat, że może pracownik fizyczny robiący na budowie i przerzucający tony sprzętu idący jeszcze na siłkę po robocie ma co regenerować, ale ja? Doradźcie proszę.

4) Jeśli macie jakiekolwiek inne porady, na co zwrócić uwagę to będę BARDZO wdzięczny. Jestem zmotywowany do przestania bycia grubasem, chcę zmienić jakość swojego życia i uniknąć możliwie jak najwięcej błędów.

Wesołych świąt.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 9
@choosewisely: Jeśli nie masz x2-3 takiego budżetu albo i więcej daj se siana. To z linków to najgorszy shit, który nie dość, że niestabilny zaraz się rozleci, będzie niebezpieczny to nie ma możliwości rozbudowy go pod większe potrzeby na przyszłość. Za tą cenę masz kilka lat karnetu na siłownie i jakis sensowny personal z kimś ogarniętym
Czy takie zestawy siłowni z Allegro mają rację bytu?


@choosewisely: w moim przypadku nie mialy, przysiadu z tym nie zrobisz, ohp rowniez nie, dodatkowo talerze to bitumiczne gowno. Nie wiem jaki masz budzet ale lepiej kup rzeczy oddzielnie, obciazenie chociazby z deca

#!$%@?ł ludzi 90 sekundowym odpoczynkiem

taki kasahara np bedzie odpoczywal 5min miedzy seriami na sieciowce xD

nie chcę chodzić na siłownię stacjonarnie bo czuje się tam jak noob,

kazdy
@choosewisely: Idź na siłownie. W sieciówkach 90% osób nie wrzuca na sztangę więcej niż 60kg.

Tez jak zaczynałem to miałem niesłuszne przeświadczenie, ze chodzą tam same #!$%@? typy. Rzeczywistość wyglada z gola inaczej. Pomijam fakt, ze nikt tam nie zwraca uwagi na to ile robisz przerwy pomiędzy seriami. Ja nieraz okupuje racka przez 60min, a u mnie jest jeden. XD
@choosewisely: tak jak @AVOIDME: pisze, obecnie siłownia jest na tyle popularnym hobby, ze nie ma tam samych karków, ba to obecnie pewnie 1 % tam chodzących. 99 % ludzi jest w każdym wieku, nawet Panie/Panownie 60+; tak samo jak osoby uprawiające inny sport i mające siłownie jako dodatek dużo też osób po 16 lat i tam nic dziwnego jest, że ktoś siepie pustą sztangą cieżary. Ba podejrzewam, ze szybciej zamiast
nie chcę chodzić na siłownię stacjonarnie bo czuje się tam jak noob


Z takim podejściem to lepiej z domu nie wychodź

ustawić sobie limit na 2000 kcal


Zdecydowanie za mało dla ciebie

Czy takie zestawy siłowni z Allegro mają rację bytu?


Nie

poza tym długo trzeba czekać chociażby na ławkę z tym stelażem do ćwiczeń zabezpieczającym przed upadkiem sztangi, na stanowisko do przysiadów itp.


Jak sprzęt jest zajęty to znajdź alternatywy dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neonGlou: @Kasahara: @iMarek22: @AVOIDME: @Kasahara: @Bulkanator8000:

Chłopaki ale to nie jest tak że ja nie byłem na siłowni albo jestem wstydliwy, próbowałem już chodzić stacjonarnie tylko dużo osób co tam chodzi to "siłownia to ich życie". Tak jak np. napisał kolega @AVOIDME że okupuje racka 1h, ja oczywiście w takich sytuacjach podchodziłem i pytałem czy można skorzystać i nigdy nie było problemu. Ale po pierwsze nie