Wpis z mikrobloga

No i stało się! 30k achi points zdobyte w 3 lata!

Nigdy nie grałem pod achievementy, wszystkie achivy, które zdobyłem do 25k same do mnie przyszły, kiedy to ja po prostu grałem w grę, czy to farmiąc mounty, czy to levelując postacie, czy to gearując się poprzez robienie obecnego wówczas kontentu. Były oczywiście wyjątki takie jak zrobienie Loremastera, Battlemastera, World Explorera, ale zdecydowanie nic poza tym. Tak jak kiedyś wspomniałem mounty są wepchnięte wszędzie, dlatego też dla przykładu mam mnóstwo achi points z sekcji World Events, bo robiłem to po Violet Proto Drake'a i takich przykładów można mnożyć i mnożyć.

Jednak tej jesieni coś we mnie pękło, będąc w premade community, która grała random bg i epic bg spotkałem wiele różnych ludzi. Najbardziej mój wzrok przykuło kilku tryhardów z ponad 35k achievement points. Oczywiście byli to gracze z bardzo długim stażem, bo Battlemastera, którego to ja dumnie zdobyłem parę miesięcy temu, oni mieli już w 2008... Dlatego mając już 25k achi points postanowiłem, że wstrzymam się nad kupnem dodatku Dragonflight do momentu, aż nie zdobędę ich 30k i po zdobyciu tego kamienia milowego zawitam w gronie prawdziwych weteranów, starych wyjadaczy gry World of Warcraft i dopiero wtedy będę mógł wyruszyć na Smocze Wyspy jako tier wyżej Mistrz i grać na moim pierwotnym realmie gdzie stworzyłem pierwszą postać, z dala od p0lacków z Burning Legionu.

Wystarczył zaledwie miesiąc w międzyczasie śpiąc i chodząc do pracy aby zdobyć brakujące 5k achievement points. Warto wziąć pod uwagę fakt, że poza pracą i snem farmiłem world bossy na 33 charach i to bardzo konsumowało mój czas, w zasadzie teraz pisząc to sam jestem w szoku jak ja to zrobiłem, jednak światowej klasy speed runnerzy tak mają. Będąc czasowo srogo w tyle, nie chcąc pozostać noobem i casualem w tej osiemnastoletniej grze, nie pozostaję nic innego jak robienie researchu na wowhead, youtube i #!$%@?. Nie będę przecież płakać, że w czasie tworzenia mojego konta, aktualna TOP 1 osoba na Burning Legionie z sekcji achievement points miała już tych achivów 22k, a ja 0. Dziś dzieli nas tylko 9k achievement points różnicy + ja mam do zdobycia sporo achievementów z Dragonflight. Mimo wszystko mając 30k achievement points moja pozycja na Data of Azeroth przy realmie Burning Legion wynosi 238 miejsce, jak dla mnie to wciąż niewystarczająco, lecz sekcja Achievement Points jest najbardziej rozszerzoną dziedziną w której to staż determinuję twoją pozycję tak bardzo jak nigdzie indziej. Podnosi mnie na duchu fakt, że na moim pierwotnym realmie na którym będę grać, jestem na 50 miejscu, ponieważ jest to najmłodszy realm, wciąż proponowany dla nowych graczy.

Dobrze, po wyjaśnieniu pewnych kwestii i zabezpieczeniu się na wypadek hejtu ze strony osób mających powyżej 30k achi points zdobytych w 18 lat pokrótce napiszę wam jak zdobyłem 5k achi points w niecały miesiąc, przeznaczając na to średnio 5 godzin dziennie. Zacząłem od Pandareńskiej archeologii, łatwe achivy za wykopanie 5 razy tego samego artefaktu i było ich dużo rodzaji, nie skończyłem jednak achivów za skolekcjonowanie 20 razy tego samego artefaktu od Mogu i Pandaren, bo psycha przy tym padła mi szybko z racji tego, że już kiedyś spędziłem 100 godzin na kopaniu Mantid digsites po pierdzielonego mounta Ultamarina Qiraji Battle Tank. Jeszcze w ten sam dzień korzystając z okazji tego, że wszyscy byli na Dragon Isles, zrobiłem achievementy typu Glorious!, Lost and Found, Bloody Rare, Frostbitten. Na drugi dzień dokończyłem pewne sprawy takie jak kampania Taanan Jungle, zebranie 200 treasure w Draenorze i dałem sobie czas na chwilę namysłu na rozplanowanie. Doszedłem do wniosku, że będę robić wszystkie możliwe, w miarę łatwe i szybkie achievementy z sekcji Quests od Classica po Battle for Azeroth i z sekcji Exploration od Classica po Shadowlands. Tutaj przypominam, że gdy się za to zabrałem miałem już 25k achievement points i zrobione achivy takie jak Loremaster, Explorer, Kampanie i inne achivy za zwyczajne granie w grę, dlatego lista długich, zbugowanych i wymagających więcej niż 2 osoby achievementów jest niekompletna. Poniżej zamieszczam ową listę.

A-VOID-ance - 3 osoby
You Have Been Rylakinated! - wymaga kampanii
The Power Is Yours - 3 osoby
Master Relic Hunter - za dlugie
The Garrison Campaign - za dlugie
A Magnificient Contribution - za dlugie
Assume Command - za dlugie
It'll Nether Happen - jak sama nazwa achiva wskazuje
Shoot First, Loot Later - za dlugie
Bringing Home the Beacon - za dlugie
Naxt Victim - za dlugie
Envasion Invasion Eradication - za dlugie
Invasion Obliteration - za dlugie
Commander of Argus - 3 osoby
Paragon of Argus - za dlugie
Honorary Frenzyheart - za dlugie
Master of the Molten Flow - zbugowane
Have... Have We Met? - 3 osoby
Veteran of the Molten Flow - niedostepne przez zbugowanego achiva
Timeless Champion - potrzeba niedostepnego juz legendarnego cloaka aby wejsc do sanktuarium i ubic potrzebnego rarka
Emissary of Ordos - za dlugie, trzeba farmic 1k killi na ebg
Klinmaster - za dlugie, trzeba farmic 1k killi na ebg
Champion of Chi-Ji - za dlugie
Finish Them! - za dlugie
Till the Break of Dawn - za dlugie
Ain't Lost No More - za dlugie
Getting Around with the Shado-Pan - za dlugie
One Step at a Time - zbyt zrecznosciowo #!$%@?
Ready for Raiding III - zbyt zrecznosciowo #!$%@?
Over Their Heads - za dlugie
Zandalari Library Card - za dlugie
For the Ward! - wymaga kampanii
Blue Response - za dlugie
When in Ihgaluk, Do as the Skumblade Do - za dlugie
The Crumble Bundle - wymaga kampanii
The Reining Champion - zbyt zrecznosciowo #!$%@?
Upright Citizens - za dlugie
Let's Bee Friends - za dlugie
Spirits Be With You - za dlugie
The Shadow Hunter - za dlugie
Bow to Your Masters - wymaga kampanii
Loa Expectations - wymaga kampanii
Rare to Well Done - za dlugie
Combating the Corruption- za dlugie
It's Not a Tumor! - za dlugie
Get Hek'd - za dlugie
Give Me the Biggest Bag You've Got - za dlugie
Head Financier of Mechagon - za dlugie
Scrappy's Best Friend - za dlugie
Junkyard Tinkerer - za dlugie
Junkyard Tinkmaster - za dlugie
Adventurer of Bastion - 3 osoby
Adventurer of Maldraxuss - 3 osoby
Adventurer of Ardenweald - 3 osoby
Adventurer of Revendreth - 3 osoby
Treasure of Bastion - za dlugie
Treasure of Maldraxuss - za dlugie
Treasure of Ardenweald - za dlugie
Treasure of Revendreth - za dlugie
Sand, Sand Everywhere! - za dlugie
Shadowlands Voyager - za dlugie
Harvester of Sorrow - za dlugie
It's In The Mix - za dlugie
Nine Afterlives - 3 osoby
The Accuser's Avowed - za dlugie
Absoultion for All - za dlugie
It's Always Sinny in Revendreth - za dlugie
Crypt Kicker - za dlugie
Completing the Code - za dlugie
Traversing the Spheres - za dlugie
Cosmic Empowerent - za dlugie
Synthe-supersized! - za dlugie
Fashion of the First Ones - za dlugie
Apocopocolypse Now - za dlugie

Po zrobieniu wszystkiego co się da z sekcji Quests i Exploration okazało się, że do 30 000 achievement points jeszcze daleka droga... Niewielka ilość golda pomogła mi przy zrobieniu achievementów na zjedzenie określonego typu jedzenia, wypicie określonych typu napoi np. Pandaren Delicacies, Pandaren Cuisine, Cataclysmically Delicious, Drown Your Sorrows, Three Sheets to the Wind, Ardenweald Gourmand, Sausage Sampler, Draenor Cuisine. Średnia ilość golda pomogła mi przy zrobieniu achievementów z profesjii Cooking takich jak Master of Pandaren Cooking, Outland Cook, Northend Cook, Draenor Cook, Kul Tiras Cook, Shadowlands Cook. Większa ilość golda pomogła mi na skompletowanie petów do achivów Raiding with Leashes od I do V oraz I'm Here for the Pets. Po zrobieniu tych wyżej wymienionych rzeczy wciąż jeszcze mi trochę brakowało do 30k achievement points, więc porobiłem najłatwiejsze achivy z sekcji Pet Battles typu Big City Pet Brawler, Continental Tamer, Lots of Rarity, Master Pet Hunter i dofarmiłem 125 petów do achiva So, Many, Pets. Zrobiłem wszystkie achivy z sekcji Expansion Features > Pandaria Scenarios w 2 dni co dało mi 200 achi points, kolejne 100 achi points zdobyłem robiąc achievementy z Fishingu, a mianowicie Angler i Fisherman i ostatnie 70 achievement points zdobyłem na jednym runie Ulduaru po krótkim researchu na wowhead i youtube w trakcie łowienia :P

Zgodnie z założonym wcześniej planem powinienem teraz kupić dragonsrajty, ale przeglądając Data of Azeroth dowiedziałem się, że każdy wylevelowany rare pet daję aż 100 punktów do complete progress, czyli tyle samo co jeden mount... więć mam jeszcze sporo do zrobienia, bo wylevelowanie 500 petów, które sprawią, że będę mieć ponad 50% complete progress... i chyba tak zrobię, bo nigdzie się nie pali w sezonie pierwszym i swoją drogą już wiem dlaczego jakieś casuale mają taki wysoki complete progress. Według mnie to jest głupie, że to daje tak dużo punktów... no ale co zrobisz.

#worldofwarcraft #wow #dlapotomnych
Cechini_Mistrz - No i stało się! 30k achi points zdobyte w 3 lata!

 Nigdy nie grał...

źródło: comment_16719289103jOXDUw4wBzxXGEmtRkdS7.jpg

Pobierz
  • 1