Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki uwsteczniam się.

Kiedyś czytałem co najmniej jedną książkę miesięcznie, na każdy temat mogłem porozmawiać, bogate słownictwo, błyskotliwy.

A teraz mi się nie chce gęby otwierać na ani słowo więcej niż to niezbędne. Brakuje mi czasem słów w zwykłej konwersacji, jak mam powiedzieć dłuższe zdanie to najpierw je sobie układam w głowie.

Dobija mnie to, telefon to jest rak dzisiejszych czasów. Jestem uzależniony i czuję jak z mojego mózgu ucieka wszelki intelekt, który zdobywałem latami. Ja z przeszłości gardziłby dzisiejszym mną.

Próbowałem odstawiać telefon, wracać do książek chociaż kilka stron dziennie, rozwiązywać krzyżówki jak kiedyś. Wszystko na nic, uwsteczniam się przez internet. Ktoś wyszedł z tego błędnego koła?

Wiem jak działają te wszystkie mechanizmy wiem co powinienem zrobić, jak sobie z tym radzić. W teorii to wszystko wiem, a w praktyce jestem szczurem uzależnionym od najmniejszych dawek dopaminy jakie daje mi telefon i ten wykop. A receptory dopaminowe to mam wyżarte pewnie jak stary heroinista.

#zalesie #uzaleznienie #telefon #internet

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a629736e03fc6375de7c4d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: przerzuć się na audiotekę czy tam empik go zamiast narzekać na nowe technologie. Czytanie jest passe - słuchać możesz robiąc coś innego np. kopiąc ogródek czy ćwicząc na siłowni. Ja przez 2 lata ponad 100 książek tak przesłuchałem, jakbym miał czytać, gdzie praktycznie czas mam tylko wieczorem jak dzieci pójdą spać i mi się nie chce już bo i tak zasnę po chwili, to pewnie byłby ułamek tego. Mam też
ZuchwałaKaczka: Mam podobnie tylko ze u mnie to początki dziczenia. Co do braku konwersacji to lepiej jest częściej milczeć. Wiem z doświadczenia ze jak za dużo paplasz albo nadskakujesz to patrzą jak na durnia. No i pociesz się ze teraz możesz konwersować przez Internet co też potrafi zrekompensować brak towarzystwa w pewien sposób. W zależności od usposobienia.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri