Wpis z mikrobloga

#!$%@?ąc od Michniewicza bo wiem, że to persona tutaj nielubiana, to trochę #!$%@? jest to, że teraz całe gówno zbiera on a piłkarzyki są wybielani.
Mam wrażenie, że nasza grupa trzymająca władzę w kadrze czyli Lewandowski, Krychowiak i Szczęsny zrobili sobie z kadry prywatny folwark i w porozumieniu z dziennikarzami robią syf, zaczęło się od Nawałki.
W 2016r. był noszony na rękach, w 2018r. po przegranym mundialu robiono z niego śmiesznego staruszka z dziwnymi przyzwyczajeniami jak zakaz cofania, brak kobiety w sztabie czy okrągłe stoły, drwiono z jego "niskiego pressingu" ale to nie on #!$%@?ł manianę w meczu z Senegalem czy grał na alibi z Japonią tylko piłkarze.

Później był Brzęczek i słynne 7 sekund milczenia Lewandowskiego.
Teraz Michniewicz. Przed mundialem Krychowiak mówi, że brzydki styl to to co mamy grać, Szczęsny wypowiadał się w podobnym tonie z Lewandowskim, a nagle po mundialu zaczynają mówić, że ten styl im przeszkadzał. No tak jak ludzie zaczęli ich jechać to trzeba na kogoś zwalić.

Podobnie z premiami, całe gówno spada tutaj na Michniewicza, że był pazerny, że latał z numerami kont. Może tak było ale nikt jakoś nie zwrócił uwagi na to, że na temat premii wypowiedziały się również dwie inne osoby czyli Lewandowski i Krychowiak i ich wersje mówiąc delikatnie się nie pokrywają. Jeden twierdzi, że tematu nie było i był lakoniczny, a drugi, że już mieli premię podzieloną i nawet część kwoty rozdysponowaną na cele charytatywne.

Mam takie przeczucie, że dopóki te osoby rządzą reprezentacją nic się nie zmieni i kolejny trener w razie słabszych wyników lub stylu będzie grillowany.

#reprezentacja #mecz #pilkanozna #kanalsportowy
  • 19
@rakiwo: my to nie Francja, że nawet przy wypadnięciu kilku piłkarzy jesteśmy w stanie dojść do finału mistrzostw świata. Wydaje mi się, że ryba psuje się od głowy, a kadra od trenera. Może też tak być, że podczas mundialu wydarzyło się tak wiele, począwszy od stylu gry, wynikach aż po tę aferę z premią, żer zmieniła się atmosfera wewnątrz kadry i stąd ta zmiana.
@rakiwo: Nikt nie wybiela piłkarzy. Z Nawałką mają dobry kontakt do dzisiaj. Z Brzęczkiem był największy problem taki, że za bardzo zaufał w to co Kuba mu mówił, a to ciężki człowiek z swoimi fantazjami. A wersje Krychowiaka i Lewandowskiego się nie pokrywają z tego względu, że pod Michniewiczem to są dwa odrębne fronty. Nie bez powodu Michniewicz stwierdził, że Krychowiak to najlepszy zawodnik podczas turnieju i na nim będzie budował
@Aiwaz: Krychowiak i Lewandowski są w radzie drużyny, nie sądzę, że piłkarze z różnych frontów jak to nazwałeś razem by w niej byli, raczej zdecydowanie są z jednego frontu. Różnica polega na tym, że wypowiedz Lewandowskiego zaraz po tym jak wybuchła afera więc liczył jeszcze na jej zatuszowanie, a Krychowiak wypowiedział się później jak już było wiadomo, że mleko się wylało i dodał idiotyczny tekst o tym, że część miała iść
Nie wiem czy dla dobra naszej reprezentacji nowy selekcjoner nie powinien rozbić tej grupy wzajemnej adoracji.


@rakiwo: jestem za. Chyba chodzi o to, żeby trener miał na tyle osobowości, żeby wziął ich za twarze. Chętnie zobaczyłabym kogoś pokroju Renarda jak wjeżdża na pełnej kurtyzanie w to towarzystwo i wywala ich na pysk.
Teraz Michniewicz. Przed mundialem Krychowiak mówi, że brzydki styl to to co mamy grać, Szczęsny wypowiadał się w podobnym tonie z Lewandowskim, a nagle po mundialu zaczynają mówić, że ten styl im przeszkadzał.


@rakiwo: Szczęsnemu, Krychowiakowi czy Glikowi mniej przeszkadza taki styl bo tuszuje ich wady, Lewemu i Zielińskiemu bardziej przeszkadza bo tuszuje ich zalety. To wcale zresztą nie musi być jakichś wielki konflikt w szatni.

Lewy z Zielińskim wypowiadali się
@katolabirynt: tamta grupa to była obowiązkiem by z niej awansować i każda drużyna która się jakkolwiek szanuje na euro zaczyna grać od fazy pucharowej, bo grupa to tylko po to by ją przeżyć i się nie zmęczyć zbytnio. A że jeszcze na start mieliśmy Słowację na którą każdy selekcjoner się przygotuje, bo zwycięstwo daje już prawie pewny awans to nie ma wiele nazwisk które by można podejrzewać o to, że nie
Lewandowski, Krychowiak i Szczęsny zrobili sobie z kadry prywatny folwark i w porozumieniu z dziennikarzami robią syf,


@rakiwo: mi się wydaje że oni mają #!$%@? w dziennikarzy.

Co do tego że trzeba podziękować Krychowiakowi to pełna zgoda.

Z tym że Lewandowski zwolnił Michniewicza to nie do końca się zgadzam. Tak jak ktoś wyżej pisał. Lewy czy Zieliński chcą i są przyzwyczajeni do ofensywnej gry. Co to dla nich za przyjemność przyjechać
@matixrr: Lewandowski jeszcze w czasie turnieju mówił,ze musimy tak grać bo takie sa nasze możliwości, potem mu sie odwidziało. Ogolnie mam co do tego człowieka dość mocne obiekcje. Gdyby nie był obecnie najbardziej znanym Polakiem na świecie to sadze,ze wiele rzeczy by na niego wypływało i nie uchodziło mu płazem a tak poki co w przypadku afer wszyscy trzymają jego strone. Przypominam ze w ostatnich latach oprócz afery z Kucharskim gdzie
Lewandowski jeszcze w czasie turnieju mówił,ze musimy tak grać bo takie sa nasze możliwości


@rakiwo: tylko no jeśli by powiedział w czasie turnieju, że gramy złą taktyką to od razu afera i wtedy mógłby być on grillowany że popsuł atmosferę + zarzuty że jak krytykuje taktykę skoro sam marnuje karny.

Wg mnie też jest trochę tak, że jak Lewy nic nie mówi to jest źle i jak coś mówi to też
@matixrr: problem z Lewandowskim jest taki, że gość jest tak naprawdę zgniłym jabłkiem tej kadry i mówię to poważnie. Z jednej strony każdy wie (a on w szczególności), jaki ten gość ma status i to z niego robi się centralną postać kadry. To JEMU ma selekcjoner pasować i to POD NIEGO ma być gra. Z drugiej strony, jak przychodzi do pobrudzenia sobie rąk i powiedzenia pewnych kontrowersyjnych rzeczy głośno, to... nie
@bezbekpol: prędzej od czytania mądrości znawców to powie,, to ja #!$%@?" o skupi się na grze w klubie gdzie zarabia kasę i nie będzie kontuzjami ryzykował dla reprezentacji. Tak na logikę to ta kadra to dla niego tylko kula u nogi. Utwierdza tylko jego wizerunek przegrywa
@ziko100: To nie jest żadna kula u nogi, #!$%@?ąc już od czystych ambicji sportowych i tego, że bez gry na wielkich turniejach nie byłby w ogóle rozważany jako najlepszy piłkarz na świecie (patrz Haaland, który ma kosmiczny sezon ale nie pojechał na mundial i nie będzie pewnie nawet w top5 zawodników) dochodzą jeszcze kwestie marketingowe, Polska to 40 milionowy rynek gdzie jest bogiem, finansowo mu się więc to super opłaca.
@matixrr: Widzisz sam relatywizujesz jego czyny. Czyli działa. Afera z licencjatami "no bo wiesz inni też tam byli". Afera z ucieczką od płacenia podatków "no wiesz ktoś mu tak doradził". Afera wokół restauracji gdzie płaci jakieś głodowe stawki pracownikom "nikt nie musi się zgadzać", afera wokół ochroniarza Lewandowskiego, którego on sam zaakceptował "winny tylko PZPN".

O to chodzi, fakt, że jest najlepszym piłkarzem polskim w historii powoduje, że ludzie mu wiele
@rakiwo: jego afery przy chlejusach które w latach 90 reprezentowali kraj, podejrzeniach o przekupywanie piłkarzy na mundialu w 78 czy inne kwiatki na nikim nie robi wrażenia. Messi czy Ronaldo ręcznie #!$%@? piłkarzy z klubu czy kadry, których nie lubili, mieli sprawy sądowe z wyrokami za podatki i jakoś każdy ma to w dupie w sumie. Maradona byl ćpunem #!$%@? chore rzeczy a i tak go w Argentynie kochająca bardziej niż
@ziko100: No z punktu widzenia prawa lepiej być chlejusem niż typem, który oszukuje urząd skarbowy i kupuje magisterkę, właśnie to jest największy idiotyzm, że rzeczy za które normalni ludzie dostaliby najmniej prokuratora na karku, u nas uważane są za nic bo chłop dobrze kopie piłkę.
@rakiwo: U nas? Tak to działa na całej kuli ziemskiej. Nie ma czegoś takiego że wszyscy jesteśmy równi. Np Kobe Bryant który próbował zgwałcic kobietę załatwił sobie zamiecenie sprawy pod dywan. Ronaldo praktycznie siłą wykorzystał pijaną laske ale za pieniądzę kupił milczenie. Nie wiem na jakim Ty świecie żyjesz