Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja może trochę #cardetailing

Niedługo odbieram nowy samochód który zostanie ze mną na bardzo długo więc chciałbym zabezpieczyć lakier który będzie współczesnej czyli beznadziejnej jakości. Zastanawiam się nad oklejaniem folią, ale czy ktoś może polecić jakieś miejsce? bo jak zrobiłem szybki research to jest mocny rozstrzał cenowy i coś musi być tego przyczyną.

1. Jaka folia? To w ogóle ma jakieś większe znaczenie? Nawet nie wszyscy mówią czym oklejają, ale może to znak żeby unikać. Nie chcę zmieniać koloru, udawać matowego lakieru, itd, chodzi tylko o zabezpieczenie przed odpryskami, ptasimi kupami i myjnią.
2. Ktoś konkretny do oklejania? Ciężko odfiltrować prawdziwe opinie od marketingowego spamu. Mogę podjechać wszędzie ale wolałbym południową Polskę.
3. Oklejanie samego frontu i dachu ma sens inny niż finansowy? O dziwo z jakiegoś powodu w kilku miejscach odradzano mi oklejanie całego samochodu.
  • 3
@xetrov:

Ad1.
Tak ma znaczenie - cześć folii ma paskudną more czesc takowej mory nie ma. Jedna z czasem żółkną (klej) inne zachodzą "mgłą", jeszcze inne mają warstwę hydrofobową, inne samoregeneracjna. Jedne są bardziej elastyczne i dają się zwijać inne nie.

Ad3.
Moim zadaniem (nie będę obiektywny bo póki co nie kleje off) full front + powłoka na resztę auta to najlepsze możliwe rozwiązanie. Złoty środek między wydanymi pieniędzmi a efektem