Wpis z mikrobloga

#mecz

#!$%@? mnie to, że Engel widziałby na trenera reprezentacji Probierza albo Urbana.

Nie dość, że to polscy trenerzy, którzy nie mieliby posłuchu wśród zawodników to jeszcze nie wyróżnili się żadnymi sukcesami, tzn nigdy ich drużyny nie grały ponad stan. Urban zdobył 2 mistrzostwa, ale co to za sztuka wywalczyć mistrza faworytami. To już Michniewicz miał większe zasługi, bo niespodziewanie zdobył mistrza z Zagłębiem. Dodatkowo, drużyny Probierza i Urbana zawsze grały padakę. Daleko im choćby do takiego Papszuna, który potrafi wykręcać wyniki ponad stan.

Naprawdę, po doświadczeniach ze Smudami, Fornalikami, Brzęczkami i Michniewiczami czuję żenadę gdy czytam, że ktoś jeszcze rozważa zatrudnianie polskiego trenera. Ta sławna "polska myśl szkoleniowa" istnieje ale #!$%@? ja minimalizm, "wyjeb do przodu" i "jakoś to będzie".
A Lato też widziałby trenera polskiego posługując się argumentem, że największe sukcesy mieliśmy mając polskiego trenera. #!$%@? mnie logika tego argumentu skoro na kilkunastu trenerów w historii tylko 2 było obcokrajowcami. A i tak najlepszy mecz w XXI wieku mieliśmy pod wodzą zagranicznego (Portugalia za Benhakkera).

Won ze starymi prykami z polskiej piłki!
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maly_Jasio: Górnik za Urbana grał zajebiście ofensywnie i ogólnie panowała opinia, że bardzo dobrze się te mecze oglądało. Niestety w defensywie często panowała radosna twórczość. Trochę jak za siwego bajeranta... Nie jestem fanem polskiej myśli szkoleniowej, ale mam do Pana Janka słabość i to chyba jedyna opcja z Polski wg mnie. Już bym wolał to niż Szewczenkę czy Pirlo.