Wpis z mikrobloga

Oglądnąłem ostatni hejt park o zwolnieniu Cześka. Jestem zdziwiony ilością komentarzy (nawet po wyłączeniu Stanowskiego), które krytykują tę decyzję. Naprawdę czy kibicowsko przyszło nam pić z tak płytkiego strumyka, że wynik na mundialu uznajemy za sukces? W sensie - biorąc po uwagę lata posuchy w awansach to sam fakt wyjścia z grupy jest osiągnięciem ale cały szerszy kontekst jest dyskryminujący Michniewicza. Po pierwsze Michniewicz nigdy tej pracy nie powinien dostać, po drugie podczas całej swojej kadencji wszyscy co ugrał to kupa szczęścia i nic więcej (zaczynając od wykluczenia ruskich, przez mega formę Szczęsnego, kończąc na fuksiarskim wyniku meczu Meksyk - Arabia Saudyjska). Nikt nie mówi, że mamy być potęgą i tłuc każdego na turnieju. Ale jako kibice mamy prawo wymagać ciut więcej niż kopanie się po czole z AS. Potencjału mniejszego niż Maroko nie mamy a kto, w którym miejscu jest nie trzeba nikomu mówić. Z Cześkiem nigdy nie zrobilibyśmy jakiegoś kroku do przodu i nigdy byśmy nie wiedzieli czego możemy się spodziewać po grze kadry. Byłaby to wielka niewiadoma, na który wpływ miałby układ planet. Po tych tekstach go broniących jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że był mega toksycznym benem bez żadnych specjalnych umiejętności. Na out z nim.
#kanalsportowy #reprezentacja
  • 9
@szychun Michniewicz to dobry kumpel Stanowskiego, już od początku wybielali decyzję powołania go na selekcjonera a teraz bronią go po dymisjii. Jedynie jak Stanowski był w Dubaju to można było usłyszeć głos rozsądku na tym kanale(szególnie Wichniarek i Smoku)
@szychun a to że uznawanie remisu, zwycięstwa i trzech porażek w #!$%@? antyfutbolowym stylu to sukces to żenada. Pozatym Michniewicz w 13 meczach w których prowadził reprezentacje 5 razy wygrał 5 przegrał i 3 zremisował. Nieciekawy bilans, dodać do tego bucowate zachowanie względem dziennikarzy i późniejsza afere z premia to chyba dobrze ze go zwolnili. Szkoda tylko czasu bo kadra od 4 lat stoi w miejscu.
@zielonykrul: doskonale wiem, że Czesiek to kumpel Stana. Bardziej dziwi mnie ilość promichniewiczowskich telefonów. Sam jestem zwolennikiem dłuższych kadencji trenerskich no ale w tym przypadku - litości xD Jemu co najwyżej Termalicę prowadzić a nie mieszać się w piłkę międzynarodową. Przecież nawet jak na łączy nas piłka pokazywali jego odprawy. No kurde - on im puszczał nagranie z Piechniczkiem, którego chyba żaden poważniejszy zawodnik nie traktuje na serio. Naprawdę są ludzie
@szychun wyszliśmy z grupy tylko dlatego bo Argentyna nie chciała nas dobijać xd. W PZPNie znowu wróciło kolesiostwo i tyle. Naszej kadrze potrzeba trenera z zagranicy, tylko nie takiego jak Sousa co uciekł jak przyszło co do czego. Jestem pewien że stać nas finansowo na takiego szkoleniowca. Jak znowu selekcjonerem będzie Polak to ta karuzela #!$%@? będzie trwać dalej.
@zielonykrul: szanujmy się... Bilans jest raczej słaby, ale słaby 6 z tych spotkań to są drużyny o klasę lepsze, bo jest tam Holandia, Belgia (po dwa razy), Argentyna i Francja. Do tego na naszym poziomie są Meksyk, Chile i Szwecja, trochę niżej od nas jest Walia, a zdecydowanie niżej Szkocja i Arabia, ale żadne z nich to nie są ogórki.
@r4x4: Zgodzę się z Tobą, że miał poważnych rywali ale zapamiętałeś, któreś z tych spotkań jako ciekawie rozgrywane przez nas? Mnie podobało się to z Francją i momenty w pierwszej połowie z Argentyną. A tak poza tym padaka i żenada.
@szychun z tą Argentyna to trochę popłynąłes, ja miałem po tym meczu kaca jakbym dzień wcześniej się ochlal jakiejś marnej wody. A z Francja tak pierwsza połowa była super. Wydaje mi się że po prostu Michniewicz z góry wmowil naszym zawodnikom że oni są super a my jesteśmy dziady i co byśmy nie zrobili to i tak przegramy.