Wpis z mikrobloga

Jezus, mam problem z niestabilnym kręgiem, właśnie wchodziłem po schodach i mnie jeblo, nie moge zlapac tchu, mam skurcz całego tułowia, stoję skręcony w prawą stronę.

Jeździłem na mobilizacje kręgosłupa i teraz mnie jeblo jak zapierwszym razem. Jak mogę sobie "wstawic" krąg w odcinku piersiowym? Lekarz do którego jeździłem na nastawianie dzisiaj nie przyjmuje #kregoslup #ortopedia #neurologia #pytaniedoeksperta
  • 18
Proponuję wziąć kilka normalnych, bezreceptowych doustnych leków przeciwbólowych dzisiaj i jutro (ibuprofen i paracetamol) do tego smarować maścią przeciwbólową z apteki na nadwyrężone mięśnie (diclofenac) i wygrzewać termoforem albo poduszką elektryczną, wziąć gorącą kąpiel i wyleżeć. Jeśli ból nie mija w ciągu kilku dni trzeba by pomyśleć o rezonansie kręgosłupa, może się za tym kryć wypadnięty dysk albo coś więcej. Nie wiedząc, co jest przyczyną tego stanu tzn. nie mając żadnego zdjęcia,
@Kalamata dziękuję za pomoc.

Mam problem z obracającym się dyskiem, ostatnio byłem na 3 sesjach manipulacji kręgosłupa i wszystko było super, a dzisiaj podczas wchodzenia po schodach nagle mnie ścięło z nóg
@masur1: Lepiej poczekać w domu 60 godzin zanim dojdziesz do wniosku, że jednak jedziesz na SOR ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przed świętami to pewnie i tak zrobią wszystko, żeby odesłać z kwitkiem.
@masur1: Co to znaczy mobilizacja, mniej więcej bełkot jak wstawianie kręgu, nie ma takiej dobrej techniki.
Regeneracja dysków trwa lata, o ile w tym czasie nie będą znowu przeciążone. Delikatnie pomogą różne ćwiczenia obrotowe w staniu i leżeniu (ala McKenzie), ale nie można nadwyrężać kręgosłupa.
@masur1: Pytanie co robiłeś przedtem, w ciągu kilku dni, bo kręgosłup wyłapuje stan zapalny (regeneracyjny) zazwyczaj po wielu godzinach, albo i dniach.
@KollA no fakt, że wczoraj siedziałem zwinięty jak krewetka. Byłem w medicoverze, delikatnie kliknęło i gościu nie chce więcej działać.

Kiedyś chodziłem do takiego typka co chrupal aż miło i przechodziło od ręki, a ten twierdził, że wystarczy:(
@masur1: W medicoverze jakiekolwiek zabobony z "nastawianiem" praktykują? #!$%@? nie lekarze, bo jak debil kręgarz to robi, to można to wytłumaczyć brakiem inteligencji, ale u medyka to jednak się zakłada tą minimum średnią.

To Ty prawdopodobnie naciskasz na te bezsensowne zabiegi strzelania stawami kręgowymi, które chwilowo dają ulgę, ale uszkadzają dalej struktury poduszki dyskowej, zwanej mało profesjonalnie dyskiem.

Poduszka dyskowa to wiele elementów, w tym pierścień zewnętrzny i galaretka w środku
@KollA nie wchodzę w kompetencje, ale piewszech dwóch lekarzy robiło same masaże które #!$%@? daly, po 3 wizycie w medicoverze gościu zaczal "nastawiac" i bol przechodził natychmiast, więc skoro pomaga, to dla mnie to jasny sygnał.

Tak samo z bólem głowy, w medicoverze babka masowała mi szyję i 2 dni później ból wrocil. Inny lekarz chrupnął kręgami i od miesiąca mam spokój.