Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki, jestem w waszym mieście od kilku dni z kobietą, służbowo. Dziś mamy kilka godzin przed wyjazdem. Jesteście w stanie polecić jakieś cuda architektoniczne? Oraz coś co moglibyśmy zjeść przed odjazdem z dworca PKP. Generalnie Katowice to piękne miasto, mam tu na myśli zabudowę oraz swego rodzaju klimat z punktu widzenia przyjezdnego. Moja dziewczyna jest ogromną pasjonatką architektury i chciałbym jej coś tu jeszcze pokazać. #katowice
  • 8
@Revival: na posiłek proponuję Kule Bele w Żurowni. Będzie smacznie, po śląsku i nietypowo :) A co do zwiedzania to pewnie okolice spodka mogą się spodobać, strefa kultury choć teraz pogoda średnia na spacerowanie. Jakby było więcej czasu to warto wyskoczyć na Nikiszowiec.
@zalogowany_jako: To czy przeciętne to zależy pewnie z czym porównujemy. Moim zdaniem smaczne. Wskazałem konkretną potrawę, której raczej nigdzie nie zje, a jest dobra i kojarząca się ze Śląskiem. Gdybym miał polecić dobrą restaurację na inną okazję na pewno wybór byłby inny.