Wpis z mikrobloga

Pograłem tak z 1,5h w tego bloodborne, I powiem jedno.

Gra jest mega średniakiem, wygląda to i gra się w to jak w grę za 70 złotych, system walki mega średni, wszystko przypomina raczej returning 2.0 niż jakąś grę roku, ja nie wiem jak to może mieć nawet8.0, a ludzie dają temu 9.0

Nie widzę nic przemawiającego z tym, żeby ta gra byla oceniana wyżej niż średniak.

Poza tym kretyńska mechanika, że gdy będę chciał kupić coś w tym jakby cmentarzu, to gra resetuje wszystkie postacie, przecież to jest kretynizm.

#ps5 #bloodborne
  • 22
@rosikk1: Soulslike na początku takie się wydają się ujowe, daj grze szansę pograj trochę dłużej, akurat bloodborne ma już swoje lata ale to nie są gry które hurr durr przejdziesz za jednym zamachem jak story mode w jakimś battlefieldzie. Mój brat też mi tak płakał jak go namówiłem (zaczynał też od BB) i dopiero po wytrwałych 2 tygodniach się mocno wkręcił i ogrywa teraz wszystko po kolei (Demon souls, Elden).
@rosikk1: 1,5h to naprawdę mało na tego typu gry. A hype nie wziął się z niczego, to oceny ludzi którzy pograli więcej niż 30 godzin w tego typu gry. Może tak już jest że ówczesna developerka gier nas przyzwyczaiła do trzymania za rączkę. Zgadzam się, że mechanicznie momentami te gry kuleją, ale nie ma gier idealnych. Jeśli jesteś fanem rpg to trzeba było zacząć przygodę od Eldenka bo tu już jest
@rosikk1: Dla osób lubiących soulslike te oceny są uzasadnione. Ludzie pchają się w typy gier, które im nie pasują, bo ktoś powiedział, że TRZEBA to znać/ograć i się zmuszają do grania, a potem płaczą jakie są beznadziejne. Już nie wiem gdzie jest większe stężenie #!$%@? - u osób słuchających innych w czym mają się dobrze bawić czy u klepaczy trofek, gdzie też sam fun zaciera się przez narzucanie sobie jakichś "acziwmentów".
@NielegalneKretowisko: Nikt nic nie musi. Jakbym miał grać byle grać i nie czerpałbym z tego przyjemności, to bym zwyczajnie ograniczył do kilku wyjątków albo poświęcił czas na co innego. Jak chcę sobie pograć w coś innego np. pod względem mechanik, rozwiązań narracyjnych itp. to sobie odpalam np. coś AA. Soulsy są specyficzne i albo akceptujesz "reguły" panujące w tych grach albo imo szkoda czasu i nerwów. Tak samo np. pchanie się
@rosikk1: Opinie o tych grach nie powinny mieć wpływu na to jak tobie się w nie gra. Jeżeli ci się nie podoba to zostaw. Nie ma to znaczenia dla nikogo. Może niektórzy mieli takie doświadczenie jak ty grając pierwszy raz i wrócili do gry po jakimś czasie, a może nie. Tak przy okazji, to czy ty masz na myśli Returnal? bo wzorowanie się jest chyba na odwrót :) Poza tym Returnal
@rosikk1: no i elegancko też uważam bb za jedną z bardziej przereklamowanych gierek

@greven: ale no niestety, demony to najgorsze soulsy a bb niedaleko za nimi

I czy komuś pasuje czy nie bb były po prostu złe zrobione, nudne stylistycznie i mechanicznie
@Ayessare: Demony to "protosoulsy" przede wszystkim, w swoim czasie przecierały szlaki i to nadal dobra gra - szczególnie remake, ale w kontekście późniejszych gier FromSoftware to zdecydowanie ich słabsza pozycja. Jeżeli chodzi o Bloodborne - z jednej strony słyszę czasem narzekania, że wcale nie taka dobra, ale jakby jutro poszło info o porcie na PC to by była euforia i sikanie po nogach ¯\_(ツ)_/¯ Fakty są takie, że BB jest zawsze
@Ayessare: Może to kwestia indywidualna, ale podobały mi się te lokacje i brudny, quasi-gotycki styl. No i wydaje mi się, że nie jestem w tej kwestii do końca odosobniony. Zgodziłbym się prędzej, że ogólnie lokacje w grach From wyglądają brudno i podobnie ( )
@greven: nie tylko w bb jest taka monotonnia, nie pisałem że jest źle bo wiem że fanów to znajdzie tylko że nie ma w ogóle różnorodności i jak kogoś nie mówi cała gra w jednym otoczeniu to... Cóż