Wpis z mikrobloga

Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy o tych kredytach 2% piszą bez ironii. To jakaś zbiorowa amnezja? Zapomnieliście gdzie żyjecie? Idzie rok wyborczy, obiecają wszystko. A taki kredyt zobaczycie jak świnia gwiazdy. Jak zwykle nie wyjdzie z tego nic albo skorzysta garstka, ale to wystarczy by odtrąbić sukces bez podawania twardych liczb. Elektorat kupi i znów 15% Polaków (30% z połowy uprawnionych, która pójdzie na wybory) w postaci nierobów i emerytów zafunduje nam kolejne cztery lata #!$%@? tego kraju. Nasze wnuki będą to wszystko spłacać.

#nieruchomosci #kredyt #kredythipoteczny
  • 20
@mepog: No właśnie, program rzekomo wchodzi w 3 kwartale przyszłego roku. Do tego momentu jeszcze wiele czasu, a to przecież dużo pieniędzy. Nie zdzwiiłbym się, gdyby jednak okazało się, że program ma zostać uruchomiony rok później (po wyborach, czyli już nie ich interes), albo że zasady brania udziału w programie się zmienią, żeby mniejsza liczba osób się łapała... Albo coś tam. No bo co im zrobią? Osoby, które nie kupią swojego
@mepog koszt tego programu w 2023 to ma być 800 milionów złotych, odjąć pewnie koszta obsługi programu, pensję rady kasę na lewo to zostanie z 700 milionów. Zakładając że średni kredyt będzie wynosił 300 tysięcy to skorzysta z niego zawrotne 2300 osób, więc niezła kiełbasa wyborcza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sibu: też nie wierzyłem, natomiast 500+ ma nieporównywalnie większy zasięg i wpływ. Tutaj może wyjść kolejny g... program, z którego mało kto korzysta. Ogólnie mam beke ze nie ma projektu a wiele osób już planuje jak obejść system albo go wykorzystać.
To jakaś zbiorowa amnezja?


@mepog: Raczej ogromny powiew nadziei dla ludzi którzy już stracili wiarę, że uda im się coś kiedyś mieć na własność. Nawet jak nie wejdzie albo obejmie jakiś nikły procent to obecnie mają chociaż ułudę tego, że spełnią swoje marzenie. A PiS na tej nadziei zgarnie głosy, czyli wszystko zgodnie z planem.

Mam mieszkanie, program mnie nie obejmie, ale poniekąd rozumiem ich brak krytycznego myślenia.
@mepog bo wykopki narzekają jak ktoś inny coś dostaje, natomiast w momencie, gdy oni mogliby stać się beneficjentami takiego programu to już jest w porządku i mieszkanie prawem, a nie towarem, i głos pójdzie do urny.
@mepog: no nie wiem. Mam w rodzinie PiSowców i oni wprawdzie mają swój dom zbudowany 40 lat temu, ale wiedzą, że PiS dla młodych zbudował 300 tys mieszkań na wynajem i bardzo go za to chwalą.