Wpis z mikrobloga

Są jakieś dane, które ukazują ile Ukriańców faktycznie przebywa obecnie za granicą? Według damych które znalazłem to 8,547 mln. opuściło Ukrainę, a 6,722 mln. wróciło do ojczyzny. Dane te dotyczą naszej polskiej granicy. Czyżby faktycznie zostało u nas później 2 milionów uciekających przed wojną? Zastawiam się ile tego ruchu stanowią Ukriańcy, którzy przyjeżdżają do Polski raptem na kilka dni, a potem wracają
#ukraina #wojna #polska
  • 6
@rankors: tego do końca nie wiadomo, dużo Ukraińców siedzi na zachodzie, ciekawe czy te polskie statystyki uwzględniają tych co są zameldowali w Polsce czy też tych co byli w Polsce tranzytem na zachód oraz handlarzy.
@Pabick: właśnie to mnie najbardziej ciekawi. Czytałem artukuł, który dotyczył grup Ukriańców przekraczających granicę w Medyce w celu pobierania zasiłków. Oczywiście grupy wracały na Ukrainę. I bardzo możliwe, że te osoby bardzo mocno podbijają statystyki
Czytałem artukuł, który dotyczył grup Ukriańców przekraczających granicę w Medyce w celu pobierania zasiłków.


@rankors: W Niemczech był reportaż o tym, że to samo robią z Kindergeld i innymi dodatkami, z tym że tych których znam w Niemczech nigdzie tak nie kursują UA-DE.