Wpis z mikrobloga

#metal chyba najbliżej #gothicmetal i #doommetal
#cultowe (1041/1000)

Woods of Ypres - Lightning & Snow z płyty Woods 5: Grey Skies & Electric Light (2012)

Kanadyjczycy, którzy zostali mi poleceni jakiś czas temu, swoją nazwę zaczerpnęli z pierwszowojennej Trzeciej Bitwy o Ypres, zwanej pewnie częściej jako Battle of Passchendaele, w której duży udział mieli Kanadyjczycy właśnie.

Znakiem rozpoznawczym kapeli jest to że, zaczęli od melodic #blackmetal a im dalej w las, to ich teksty były co raz bardziej przesiąknięte defetyzmem i wręcz samobójczymi wizjami, a ich muzyka chociaż gdzieś tam czasem zdradzała blackowe korzenie, stawała się bardziej wygładzona i czerpiąca profity z dorobku Type O Negative (akurat w przytaczanym numerze niekoniecznie).

Zupełnym kuriozum jest to, że po nagraniu najbardziej suicydalnej w odbiorze, a jeszcze wtedy niewydanej bodajże płyty, mózg zespołu David Gold wzion i się rozbił autem w Ontario i umar. Charakterystyczne miał chłop wokale, z jednej strony barytonowe jak Pete Steele, z drugiej wciąż potrafił blackowo skrzeczeć, z trzeciej miał śmieszną, taką "ciepłą" wymowę, z tymi "sz" i "cz".

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #metal chyba najbliżej #gothicmetal i #doommetal
#cultowe (1041/1000)
...
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cult_of_luna:
Trafiłeś dziś moje metalowe serduszko ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Nie wiem, bo nie umiem tego tak rozebrać, ale zajebiście mi się ten album podoba. Wokale, szukam skojarzenia, Peter Steele ok, ale taki głęboki głos jak z takiego one hit wondera, Crash Test Dummies...
@cult_of_luna: to jest ciekawa sprawa o tyle, że zepsuł jest stosunkowo miałki, lotny był w bezpiecznych granicach i w ogóle, takie o, nic specjalnego. Ale jak czasem zadam, to przestać słuchać się nie da, BO JEDNAK NA DOBREJ NUTCE GRAJO :DDDD

BTW co do Woodsów, to świeżutkie Desolacji są i całkiem przyjemnie miałkie do tego :D