Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 14
232 340 + 21 + 11 + 36 + 21 + 32 + 29 + 17 + 31 + 9 + 16 + 16 + 29 + 17 = 232 625

Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad tym jak bardzo mój #trenazer na koło przekłamuje. Gdy robiłem testy FTP, wychodziły mi jakieś abstrakcyjne wyniki, których w życiu nie mogłem osiągnąć na zewnątrz. Zawsze uważałem, że na trenażerze mam +10-15% więcej watów.
Dzisiaj jakoś mnie naszło, wrzuciłem lewe ramie z mojej szosowej korby z miernikiem mocy Inpeak do korby na zimowy rower (ta sama długość ramienia) która stoi na trenażerze. Dodatkowo odpaliłem licznik i lecimy na dwa pomiary.

Wynik mocno mnie zaskoczył. Na 40-sto minutowym treningu różnica 3W. Dane z koła są o wiele bardziej wypłaszczone, mniej szarpane. Z ramienia, są bardziej poszarpany.
Ech i widzę, że popełniłem lekki błąd, bo wykresy są lekko przesunięte względem siebie. Dosłownie o jakieś 10-20s.

Muszę sprawdzić w wyższych watach. Aż, naszła mnie ochota na test FTP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trenażer: Tacx T2080, koło 28", opona na trenażer
Inpeak, lewe ramie, pomiar jednostronny, założyłem czujnik prędkości na koło.

Prędkości można ignorować, bo one nie mają żadnego znaczenia.
Kadencja się trzyma prawie idealnie, o jedno oczko gdzieś się rozjechało w max, średnia taka sama.
Obciążenie generowane przez trenażer, na podstawie wybranego treningu na Zwift.

#rower

#stacjonarnyrownik

Skrypt | Statystyki
jagodowy_krol - 232 340 + 21 + 11 + 36 + 21 + 32 + 29 + 17 + 31 + 9 + 16 + 16 + 29 + ...

źródło: comment_1671649068gotVEoXznuXadQuESMM7tT.jpg

Pobierz
  • 4
@AlteredState: u mnie było od 0, start w momencie startu treningu. Faktycznie na samym początku te dane były mocniej rozbieżne, a później podobniejsze. Początkowo trenażer podawał trochę mniej, a później więcej (ok właśnie tych 5-10W). może trafiłem idealnie z długością treningu, stąd zbieżność :D