Wpis z mikrobloga

Siema!

Chce zacząć przygodę z #motocykle. Chyba staje się starym dziadem. Hot-hatch poszedł na sprzedaż i trwają poszukiwania SUVa. Jednak aby życie miało smaczek… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy raz w życiu wpadłem na pomysl jednośladu. Nigdy w życiu nie jeździłem nawet skuterem, ale chce go głównie ze względu na ekonomie, brak korków które w mojej okolicy są wszędzie, no i delikatny powiew adrenaliny - jednak nie jest to osobówka.

Nie mam prawka na motor, jedynie B. W tym roku jestem pewien, że zacznę od pierdziawki JUNAK M12 VINTAGE. Naczytałem się dużo, głównie mi zależy aby ogarnąć podstawy jazdy jednośladem, nie zabić się z nadmiaru szaleństwa i sprawdzić jak to jest.

Plan jednak jest na prawko i Harleya Sportster. Głównie bo.. jest piękny i pięknie brzmi. Nie znam się nie motocyklach i nawet nie wiem, czy to dobry wybór. Czy ktoś tutaj posiada #sportster? Może się wypowiedzieć na temat tych motorów? Jak to jest w praktyce?

#junak #harleydavidson #motocykl #motoryzacja #motory #jednoslad
Pobierz 30062018 - Siema! 

Chce zacząć przygodę z #motocykle. Chyba staje się starym dziadem...
źródło: comment_1671637988LGBQfLc6y0U604pdqFVsTZ.jpg
  • 17
@30062018: Aktualne Harleye kupuje sie tylko dla marki i wyglądu (o ile oczywiście komuś sie podobają). Niestety motocykle te nie idą już w parze z jakością, oczywiście odezwą sie głosy fanboyów tej marki i powiedzą Ci, że nic lepszego niż to nie istnieje. Najlepszą opcją dla Ciebie bedzie przejście sie do salonu kilku marek motocyklowych i sprawdzenie na własnej skórze.
@aso824: wysyp komentarzy, wysypem komentarzy, ale dlaczego miałby właściwie nie robić prawka, skoro może?

Z dobrym instruktorem nauczy się po prostu jeździć, a na Junaku niekoniecznie, bo to się prowadzi jak rower, a nie jak motor, między 10KM Junaka a 75KM w Gladiusie na L-ce jest różnica i to duża, tory, które na 125 objeżdża się jak na BMX-ie na takim 650 stanowią spore wyzwanie. Lepiej, żeby się tego wyzwania nie
@30062018: czy was w jednej fabryce robią? Bez kitu, brzmisz jak mój sąsiad z przeszłości.
Dwa lata temu sprzedał RX8, kupił jakąś Kię, potem kupił chinola (chyba Rometa właśnie), tylko po to, żeby na początku 2022 kupić Sportstera.

W ramach przepowiadania twojej przeszłości powiem ci, że motocyklem będziesz wyjeżdżał jak on, nie więcej niż 5 razy w roku. Jeśli czasu na jazdę samochodem nie było, to tym bardziej nie będąc zajarany
@30062018: Może kup sobie jakiegoś Triumpha? Jak po bandzie to lokomotywę na dwóch kołach czyli rocket 3, a jak nie to może coś z ich modern classiców? Sam choruję na triumphy, ale z różnych względów nie jest mi dane posiadać takich sprzętów (,)
między 10KM Junaka a 75KM w Gladiusie na L-ce jest różnica i to duża


@KarmazynowyAstrofizyk: Już #!$%@? z tą mocą. Wymiary, masa, opony.... Jak zacząłem prawko robić, to na 125 wsiadłem przez ten czas moze dwa razy.

ale chce go głównie ze względu na ekonomie, brak korków które w mojej okolicy są wszędzie


@30062018: Junak do tego jak najbardziej, natomiast HD już w ogóle...

Weź sobie godzinkę na 125 w
@30062018: masz kogoś znajomego kto już jeździł na moto (obojętnie czy 125 czy kat A)? Jak tak, to podstaw cię nauczy, potem pojeździsz trochę po okolicy ćwicząc biegi i zakręty, potem wioski i zadupia + miasto w korkach. Nie wiem, czy wystarczy ci jeden sezon, ale dwa raczej na pewno. Potem albo kat A, albo zostać przy 125cc bo wbrew opinii daje dużo frajdy (chociaż mocy czasem brakuje).
@30062018: No elo, posiadacz sportstera here w sportowej wersji roadster (ten stary roadster) ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisałem jakiś czas temu krótką recenzję :
https://www.wykop.pl/wpis/58208155/kupilem-se-z-ciekawosci-hd-sportstera-1200-w-zeszl/
https://www.wykop.pl/wpis/58987809/no-wiec-niedawno-wrzucalem-swoja-recenzje-charleja/

Od czasu kiedy napisałem te dwa posty minęło trochę czasu, zaadresowałem kilka bolączek:
- kupiłem sobie dwie nibysakwy do wożenia gratów
- zamontowałem ledową lampę z tyłu, koniec z gubieniem żarówek
- ogólnie odchlewiłem trochę moto i poprawiłem wizualnie
- zrobiłem
@MisPalkis: Dokładnie ze mną było tak samo. Zajarałem się, kupiłem Junaka żeby sprawdzić czy motocykle to coś dla mnie. Na początku jeździłem dużo, podobało mi się. Po jakimś czasie przyszło szukanie wymówek. To nie chce się ubierać, to za gorąco, to za mocno wieje i wsiadałem do samochodu. Na dzień dzisiejszy Junak na początku sezonu idzie do sprzedaży. Cieszę się, że nie pakowałem się od razu w A, jak mi doradzano,