Wpis z mikrobloga

@nieteczasy2: To może być uszkodzenie siódemki - zrobiła się kieszonka i syf wchodził, jeśli jest tak to raczej jej nie odratujesz, ale do oceny na cbct, ew przy ekstrakcji ósemki, która do wywalenia jest od dawna i bezdyskusyjnie. Może to też być takie zdjęcie po prostu, raz na panoramie miałem podobne artefakty na zupełnie zdrowym zębie. Dbaj o higienę i nitkuj bo w piątce też się robi podbramkowa sytuacja
@fefler: to czarne co zaznaczyłeś to nerw (kanał - miazga zęba). problem jest taki, że wypełnienie jest bardzo głębokie = bardzo blisko nerwu, jak pod wypełnienie wejdzie jakakolwiek próchnica ząb będzie do kanałowego, a i bez tego taki ząb ma już swoje dni policzone. wiem bo mam identyczną piątkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ogólnie to tu już nie masz marginesu za bardzo, nawet zwykła wymiana wypełnienia na
do prac z tym zębem polecam lekarza z koferdamem i znającego biomateriały jak np. biodentin


@affairz: W jaki sposób można znaleźć dentystę, który się na takich rzeczach?
@fefler: najprościej chyba przez analizę www i sociali gabinetu. akurat z tym co piszę to bardzo mały % gabinetów to będzie miał w ofercie bo temat świeży (mówię o pulpotomii u dorosłych, materiałach bioaktywnych). no i oczywiście to czy w Twoim przypadku te rozwiązania będą miały jakiekolwiek zastosowanie to nie jest w gestii nołnejma z internetów tylko ocenia to lekarz. w cenniku szukaj pozycji "leczenie biologiczne miazgi"