Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Opowiedziec Wam co mi ostatnio sprawia mala frajde?
Bawię sie w OSINT juz od spokojnie 10 lat pomimo ze nigdy nie pracowalem w IT. Sprawdzam bazy danych, sprawdzam hakerskie fora pod wzgledem data dumps, mam specjalne soft ktore szukaja powiazan pomiedzy roznymi adresami mailowymi, nazwiskami, datami itd. Ogolnie jest to moje hobby i jest calkiem dobry w geolokalizacje, identyfikacje, metadane i takie tam podobne.

Ale od lutego 2022, wieczorami kiedy zona juz spi, lubie sobie siadac przed kompem ze szklanka whisky i wyszukiwac ruskich co spieprzyli z Rosji po rozpoczęciu wojny. Uwielbiam przeczesywac pikabu, reddita, githuba, linkedina w poszukiwaniu tych zaklamanych troli co przez 20 lat potulnie zyli sobie w Rosji, nic nie protestowali, nic nie zmienili a teraz jak sie zaczal problem to HYC i do Europy pracowac jako informatyk.

Dzisiaj mi sie udalo znaleźć takiego gagatka młodego co na internecie pisal jak to Rosja jest super i wielka i to co sie pisze o Putinie to klamstwa. Obraza ogolnie wszystkich na reddicie, Polske nazywa "shithole co ma wrócić pod skrzydła Rosji" a koles sobie od marca siedzi w Holandii i pracuje dla jakiejs Holenderskiej firmy. Najlepsze jest to ze jest dalej zatrudniony w rosyjskiej spolce ktora jest finansowana przez Pana Miedv. ;)
Jeszcze rozumiem jakby krytykowal Putina albo uciekl z kraju przed wojna ale tak? :) Moze to szpieg? A kto wie? :)

OpenGPT napisał piękny list do holenderskiej firmy ww. jegomoscia, napisal nastepny list do urzedu immigracyjnego, napisal nastepny mail do wynajmujacego mu mieszkanie i ostatni mail do urzedu pracy (bo zona ww. goscia jest na holenderskim bezrobotnym z naszych podatkow...). CZemu OpenGPT? A zeby mnie nie sprofilować na podstawie pisania + po holendersku nie mowie.

Całość zajęła mi... (sprawdzam) dwie godziny. Eh ludzie niby #programista15k a w ogole nie potrafia w internety i zostawiaja tyle sladow. Probuje tak dwa razy w tygodniu zrobić sobie taką sesyjkę wyszukiwania. Ostatnio udało mi sie tez zrobic geolokalizacje rosyjskiej jednostki i wysłałem dane do jednego ukraińskiego oficera co udziela się na Twitterze. Czy to wykorzystali to nie wiem ale czlowiek czuje ze cos tam pomogl a i fajna to zabawa.

Czasami mnie nosi by zacząć się uczyć cybersecurity i aktywnych nie-osintowych dzialan ale nie mam czasu :(

#osint #niebezpiecznik #sekurak #ukraina #wojna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a29282ac54d1c27d3b8b54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 48
OP: @Mathouse88: @nosil_wilk_razy_kilka: Nie pasta i nic nie dodaje. Oczywiscie nie zawsze udaje mi sie znalezc dane trolli ale pare w miesiacu wpada. Co do wczorajszego ruska to juz dostałem odpowiedz z jego firmy ze alarming and sensitive subject i ze beda investigate

---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Eh ludzie niby #programista15k a w ogole nie potrafia w internety i zostawiaja tyle sladow.


@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem dlaczego mieliby. Pewnie reprezentacja tej grupy jest dużo bardziej świadoma w stosunku do obrazu społeczeństwa jeśli idzie o przetwarzanie danych w sieci, ale nie oszukujmy się, security czy bigdata to margines. Większość ma na to wyłożone. Ba, ktoś w ogóle sprawdza na jakich stronach śledzą go ciastka? Sam się złapałem na to, że
Sprawdzam bazy danych, sprawdzam hakerskie fora pod wzgledem data dumps, mam specjalne soft ktore szukaja powiazan pomiedzy roznymi adresami mailowymi, nazwiskami, datami itd.


Po prostu napisz, ze korzystasz z leakcheck, a nie rób z tego jakiegoś rocket science do którego potrzebny jest jakiś dedykowany soft i własne dumpy. A nawet jeżeli to po co? Skoro wszystko skondensowane jest na jednej stronie. Notabene rosyjskiej.