Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis "dlaczego ludzie nie wyjdą na ulice". Odpowiem tutaj, w skrócie.

Dlaczego nie wyjdą? Bo protesty w Polsce są... Podręcznikowe. Ludzie na protestach robią to, na co pozwala prawo: wychodzą, demonstrują, krzyczą, blokują drogi i chodniki.

W jaki sposób ma to ruszyć władzę, która prawo ma w dupie? Nijak.

Taka quasi-autorytarna, tępa i mierna władza rozumie tylko jeden język; ten sam, który rozumieją jej mocodawcy z Federacji Rosyjskiej: język siły. Pisowców nie będą ruszać wyzwiska, blokady dróg czy obraźliwe słowa w Internecie. Mimo to, to wciąż są tacy sami ludzie, jak naród - mają rodziny, kredyty, prace, obowiązki i majątki, które są dla nich ważniejsze niż najbardziej pompatyczne słowa, dorabiane ideologie czy nawet przywódcy. Więc co by ich ruszyło? Tylko i wyłącznie przemoc. Poczucie, że ich majątki i bliscy są w niebezpieczeństwie.

Oczywiście do niczego nie namawiam. Zauważam jedynie, że żadne "aksamitne rewolucje" pod tą władzą nie przejdą, bo oni je wszystkie każdemu obrzydzą lub uciszą czy przeczekają. Oni nie mają żadnych kompasów moralnych. Liczy się tylko władza i koryto.

#polityka #bekazpisu #neuropa #4konserwy
  • 11
@Kaczypawlak: za darmo ich nie wysyłają; nie dość, że USA odnowi nasz arsenał, to jeszcze pisowcy wydoją dodatkowy hajs za pomaganie Ukraińcom. Trzeba być niewidomym, żeby nie widzieć, że PiS z roku na rok zamienia ten kraj w Rosję-bis; przejmowanie sądów, tworzenie oligarchii, upolitycznienie prokuratury, obrzydzanie społeczeństwu Unii Europejskiej, łamanie Konstytucji, a to tylko wierzchołek góry lodowej
Taka quasi-autorytarna, tępa i mierna władza rozumie tylko jeden język; ten sam, który rozumieją jej mocodawcy z Federacji Rosyjskiej: język siły.


@Adam_Lake: xd powodzenia, klawiaturowy wojowniku. Co sam siłowo zrobiłeś przeciw władzy? A no tak, tylko płaku płaku na wypoku.

Zauważam jedynie, że żadne "aksamitne rewolucje" pod tą władzą nie przejdą


Ani inne, bo w demokracji nie przejmuje się władzy siłowo. Samo UE ostro dojechałoby reżim który siłowo obalił demokratycznie wybrane
za darmo ich nie wysyłają; nie dość, że USA odnowi nasz arsenał, to jeszcze pisowcy wydoją dodatkowy hajs za pomaganie Ukraińcom.


@Adam_Lake: my sami za to płacimy i gratisów nie dostajemy wcale¯\_(ツ)_/¯
za darmo ich nie wysyłają; nie dość, że USA odnowi nasz arsenał, to jeszcze pisowcy wydoją dodatkowy hajs za pomaganie Ukraińcom. Trzeba być niewidomym, żeby nie widzieć, że PiS z roku na rok zamienia ten kraj w Rosję-bis; przejmowanie sądów, tworzenie oligarchii, upolitycznienie prokuratury, obrzydzanie społeczeństwu Unii Europejskiej, łamanie Konstytucji, a to tylko wierzchołek góry lodowej


@Adam_Lake: Warto dodać, że USA są bardzo wygodnym sojusznikiem dla pisowców, gdyż w typowo amerykańskim