Wpis z mikrobloga

Jak usuwa się zieloną postać z sceny jak kamera jest w ruchu?
Jedynie co mi przychodzi do głowy to nagrać dwa razy tę scenę, raz z aktorami i raz bez.

Ale kamera porusza się na steadicam, wiec jak to zrobić?
Nie dostaniemy drugiego takiego ujęcia.
I nie mamy znaków "+" aby się czegoś trzymać.

Wiec jak oni to robią? Bo trzeba mieć dane, co jest za zieloną postacią.


#kiciochpyta #filmy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aptitude: Jak coś dopiero uczę się, najłatwiejsze są statyczne ujęcia i ujęcia na greenscreenie gdzie są "plusiki", ale takiej magi jak w HP to nie umiem jeszcze. dlatego pytam.
  • Odpowiedz
@SwiatWedlugAndrzeja: Masz zieloną rękę (bez tracking pointów. np. +), jak zamienić ją w coś zajebistego gdy kamera jest na steadicam?

Trzeba trackować zielony kolor? Najprostsze byłoby jakby narysowali "+" ale w Harrym Potterze nie mieli tego, wiec jak oni to zrobili?
Klatka po klatce czy jak? XD

Najtrudniejsze dla mnie w montowaniu to tracking. Zrobiłem już wiele demo na swoim kanale, gdzie mam narysowane plusiki, nawet nie usuwałem ich w
  • Odpowiedz
@aptitude: są znaczniki na planie. Potem się je wymazuje.
Obczaj kanał Capita Disillusion. Gość bardzo kompleksowo wyjaśnia wiele filmowych sztuczek.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Wow, ktoś mi wreszcie wyjaśnił!
Dziękuje!
Masz jakieś jeszcze ciekawe kanały?

Ja podałem Ci TechnologyConnections, a co możesz mi jeszcze podać, mam jeszcze innych ciekawych kanałów tech.
aptitude - @ZaQ_1: Wow, ktoś mi wreszcie wyjaśnił!
Dziękuje!
Masz jakieś jeszcze ci...
  • Odpowiedz
Capita Disillusion


@ZaQ_1: Dziękuje za pokazanie mi tego kanału, nigdy bym nie pomyślał, że można wideo z Blederem mieszać i dodawać CGI, ja zawsze bawiłem się z Adobe Animate, też nieźle wychodziło, ale blender jakoś dużo łatwiejszy, dziękuje jeszcze raz!

Danke!
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Ale nadal pozostaje pytanie, jak dodać na zieloną rękę coś ciekawego? Musze ręcznie kratkować? Bo Adobe to robi automatycznie.

Czekaj, chyba wiem XD
Głupi ja xDDD

To potrafi Adobe After Effects! Nawet mam specjalne pluginy!
  • Odpowiedz