Wpis z mikrobloga

Mam RDR2 na steam i GoW2 na epic.
Jaki pad będzie najlepszy do tych dwóch gier na tych dwóch platformach? Miałem kiedyś PS4 i dualshock dobrze mi leżał w dłoni (obecnie już nie mam, więc nie mam jak potestować), pytanie na ile dobrze PC #steam #epicgames radzą sobie z jego obsługą.
#pcmasterrace #pytanie
  • 11
@vvit0: Generalnie największą kompatybilność ma pad od Xboxa - wiadomo. Pad od PS4 działa niestety na directinput, więc różnie może być z jego kompatybilnością, ale w ostatnich latach, mam wrażenie, jest większe ciśnienie na ponowne implementowanie tego standardu. Jeżeli gra nie obsługuje dinput, to możesz też znaleźć emulator, który przetłumaczy pada na xninput, co da ci pełną kompatybilność. Tak że po odrobinie ustawień, jedyny problem jaki powinieneś napotkać, to Xboxowe symbole
@vvit0: Tak, to pad od Xboxa One. Generalnie może być pad od Xboxa 360, Xboxa One i Xboxa Series - wszystkie działają na xinput. Pad od 360 jest niezniszczalny i potrzebuje adaptera, pady od One i Series są wygodniejsze, trochę bardziej awaryjne i mają bluetooth*.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanHagrid: ja od siebie dodam też dwie wersje do przyoszczędzenia. Bezprzewodowy pad to Speedlink Rait, w podobnej cenie co ten Genesis, a na kablu to jakikolwiek pad xboxowy od PowerA
  • 0
Gdyby ktoś trafił tu z podobną zagwostką, krótki opis co kupiłem i jak skonfigurowałem:
- kupilem pada xbox ze zdjęcia wyżej
- kupiłem dongla xbox (nie bawiłem się w zamienniki) na usb do pc do komunikacji pc z padem
- skonfigurowałem pada na steam i dodalem epic jako appka odpalana przez steam, żeby w epicu działało to tak jak na steam, za filmikiem:
https://youtu.be/TtiMBSlLJK4

Wszystko działa bezproblemowo, bezprzewodowo, świetnie. Sam pad leży