Wpis z mikrobloga

@lukazh: Wziąłem kuchnię z IKEA. Wyszło (z AGD) jakieś 28.000 (bez blatów). Wycenił mi to później stolarz i wychodziło podobnie. Z IKEA jest o tyle fajnie że każda reklamacja to dosłownie moment i gwarancja na AGD jest pięcioletnia. (ceny 2021 jakby co)
@SuperStefan: dobry patent. Modułowość ma swoje duże zalety.
@Panzabka: te AGD chyba nie jest jakimś szajsem wciskanym na siłę. To chyba są urządzenia whirlpool w dużej mierze. A jaką zamówiłeś lodówkę? W zabudowie?
te AGD chyba nie jest jakimś szajsem wciskanym na siłę. To chyba są urządzenia whirlpool w dużej mierze. A jaką zamówiłeś lodówkę? W zabudowie?


@lukazh: pozwolę się wtrynić bo mam też AGD z Ikei (piekarnik, oraz mikrofalę). Tak, tutaj jest Whirphool oraz Electrolux, ale bez logotypów, więc wszystko wygląda spójnie ;) AGD z Ikei ma jeszcze tą zaletę, że dostajesz z miejsca 5 lat gwarancji (przynajmniej tak to było 2 lata
Zmywarka jest produkowana przez BOSH (https://www.ikea.com/pl/pl/p/diskad-zmywarka-zintegrowana-ikea-700-40475416/), indukcja elektrolux (https://www.ikea.com/pl/pl/p/smaklig-plyta-indukcyjna-ikea-500-czarny-50467883/), ale bardziej zwracałem uwagę na powłokę schott ceran niż producenta, mikrofala - nie mam pojęcia - działa. Lodówkę wziąłem poza IKEA, 2drzwiowego Samsunga (i nie zamienię się na nic innego). A i piekarnik miałem "stary" samsunga.
@lukazh: Z AGD to polecam zmywarkę, są całkiem ok a nie ma wtedy problemów żadnych z montażem. Inne rzeczy to już śmiało można brać z innych sklepów, nawet bym napisał, że trzeba, bo np. to co oferują jeśli chodzi o lodówki, to trochę żart w porównaniu z innymi producentami. A co do płyty to nie ma żadnego znaczenia jaki producent, więc nie ma sensu się ograniczać ich wyborem, z piekarnikiem jest
@lukazh: Hmmm a z ta Castoramą to masz jakieś doświadczenia? Podobają mi się fronty, które tam mają a moja kuchnia jest idealnie wymierzona pod modułowe meble wiec nie potrzebuje stolarza i myślałam właśnie o Castoramie…
@Chica: sprawdź w swojej Castoramie czy Ci pasują. Może dla Ciebie będzie ok. Oglądałem je na wystawce w markecie. Otwierałem każdą półkę. Cargo chybotało się, te rogowe wyjeżdzające było plastikowe. Nie śmigało tak miękko jak w zawiasach firmy Blum. Zobacz również OBI. Fakt, są ładne! Ale co dalej, nie wiem. Nie wzbudziły mojego spokoju.
@lukazh: A wiesz co, tu się nie zgodzę. Mam obecnie meble, a w nich systemy i bluma (szafa pod schodami i jeszcze jedna)i hettich (cała kuchnia i komoda). Hettich cenie o klasę wyżej. Chodzi jak masełko, blum niby tez, ale widzę różnice na korzyść hetticha. A co do casto, to miałam okazje zobaczyć ich meble po roku użytkowania w domu z dziećmi;). Wszystko działa gładko i cicho, wiec chyba jednak zostanę
@Phoryn tak, ale na razie go nie ruszam. Projekt jest ogólny zrobiony z planu, nie mierzyłem jeszcze z natury. Może wynajmę ekipę ikea do wymierzenia, potem zgłoszę się do nich, aby poprawili to co wymyśliłem i zamówię meble w tej promocji, za wydane 500 zł, dostajesz 50.