Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mieli, kupiłem #router Asus 4g-ax56 i sprawa jest taka że dotychczas miałem u dostawcy internetu jeden MAC podany żeby nie płacić dodatkowo za każdy terminal. Mac był klonowany na routerze. Tylko problem w tym że on ma jakiś setup przez ich stronę router.asus.com a nie jak tradycyjnie przez adres IP. Czyli do tego trzeba mieć #internet, a jak mam mieć skoro dostawca mi go nie puści? Pozostaje mi zarejestrować jego mac na krótki czas?
#komputery #hardware
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BooB: właśnie podłączyłem wczoraj lapa przez kabel i nie wszedł mi ten adres toteż zgłupiałem. Przy podłączeniu przez Wi-Fi to samo. Może przez konkretne IP?
@ludzik: tak, normalnie przez 192.168.1.1 (albo 192.168.0.1 - nie pamiętam jak to u asusa było) wbijesz do ustawień i sobie go skonfigurujesz "offline", klon maca też bez problemu zrobisz :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BooB: skoro masz jakiś orient to powiedz jeszcze jak jest z internetem z SIMki? Mam jedną internetową z 200 GB,wczoraj wsadziłem w gniazdo i nic. Mam wrażenie jakby coś było luźno albo nie wiem. A miałem plan taki że internet mobilny robiłby za zapas.
@ludzik: możliwe ze musisz właśnie przeprowadzić pierwsza konfigurację, dopiero wtedy ruszy net z simki. Możliwe też że będziesz musiał sam wklepać APN do tej konkretnej simki. Od jakiego dostawcy jest ta simka? Tam przy pierwszym zalogowaniu się na router odpala się taki "kreator" ustawień asusowy.
@ludzik: najpierw upewnij się jaki jest adres rutera. wcale nie musi być 192.168.0.1 albo 192.168.1.1 . Podłącz się przez ethernet i we właściwościach połączenia lan w windows zobaczysz. W kwestii sim to po włożeniu karty z dowolnej sieci ruter powinien sam wykryś ustawienia apn. Ale to sprawdzisz tak naprawdę jak już wbijesz na konfigurację rutera.