Wpis z mikrobloga

@gracilis: Nie wiem, co lepszego się tam mogło pojawić. Zawsze tłumy w środku, najdroższe sklepy się poprzenosiły z Klifa, miejsce żyje całą dobę, wygrywało swego czasu nagrody architektoniczne. Dosłownie pełni funkcję starorzymskiego forum. Swego czasu status dworca pozwalał na handel w niedziele. Dla porównania po drugiej stronie ulicy masz taką komunistyczną plombę (na zdjęciu) i na skrzyżowaniu pogierkowski wiadukt. W przyszłości pewnie ta cała ulica zostanie przeorana, będzie tam jednopasmówka i
Kosedek - @gracilis: Nie wiem, co lepszego się tam mogło pojawić. Zawsze tłumy w środ...

źródło: comment_1671572847Cf5LXGATH8W1OS1lCKtkm3.jpg

Pobierz
@Cypherspeed: Jakby to było zwykłe centrum handlowe jak Galeria Bałtycka to się zgadzam, ale jak wspomniałem Forum pełni o wiele więcej funkcji, niż typowa galeria.
@gracilis: Paskudztwem to jest LOT po drugiej stronie ulicy, Targ Węglowy, wiadukt na Placu UE czy zapuszczone kamienice na Biskupiej. Czepianie się akurat Forum brzmi jak dowalanie się do wszystkiego, możesz coś pochwalić dla przeciwwagi?
@Kosedek: zamiast tego kloca, ten projekt miał być pierwotnie kompleksem imitujących parcelę z kamienicami, poprzecinaną wąskimi uliczkami. Na skyscrapercity może jeszcze znajdziesz wizualizacje, którymi deweloper mamił mieszkańców, dopóki nie upubliczniono ostatecznego projektu. Adamowiczowi oczywiście ten moloch przyklepał, podobnie jak te 7 piętrowe bloki na Wyspie Spichrzów.
@Kosedek: serio, mury oporowe w centrum miasta i w topowej inwestycji w centrum? Blaszak w stylu małego Tesco z 2005 roku? Brak porządnych ciągów komunikacyjnych, z każdej strony wygląda jak z innej parafii. Serio, jest to chyba najgorszy projekt centrum handlowego tej wielkości ostatniego 10 lecia. Nie mam problemu żeby tam było centrum handlowe - ale skoro jest w takim miejscu to niech przypomina bardziej Manufakure albo Stary Browar a nie
@bscoop: Miały być kamieniczki, ale ich nie ma i jednak skupiłbym się na Forum. Mamy XXI wiek, ja też uwielbiam kamienice, ale nie można zastawiać miast pseudo historyczną zabudową gdzie tylko się zmieszczą. Tu też jest nawiązanie do kamienic i wystarczy, z architekturą się co dwie-trzy dekady wprowadza nowe formy. Nawet jeśli są nieudane, to unikatowość tych budynków przyciąga ludzi, okolica przez różnorodność jest ciekawsza. Lubię Pragę za kilometry ulic, przy
@pawelczixd: Blaszaka w stylu Tesco z 2005 roku tam nie widzę, chodzi o stronę od wiaduktu? Mi się osobiście podoba, że od każdej strony wygląda inaczej, nie jest przez to takim klocem jak na przykład Galeria Krakowska, zamiast tego imituje skupisko różnych budynków (także trochę nawiązuje to do kamienic). Manufaktura jest fajna właśnie dlatego, że te budynki historycznie tam stały, zostały zaadaptowane, przystosowane do nowej roli i zrobione to zostało z
@Kosedek: no właśnie oryginalny projekt stylistycznie też wyglądał na swój sposób nowocześnie, ale to nie była jakaś nieudolna imitacja skandynawskiego modernizmu (która i tak sama w sobie bardziej by pasowała do okolic Hali Olivia). I przynajmniej się jako tako komponował z zabudową z drugiej strony Alei Grunwaldzkiej.
To co ostatecznie powstało, za kilkanaście lat będzie tak samo postrzegane jak obecnie pałace ZUSowskie z lat 90.
najdroższe sklepy się poprzenosiły z Klifa, miejsce żyje całą dobę,


@Kosedek: tylko ze forum jest centrum srenio-niskiej kategorii, wiec jak chesz sobie cos kupic to musisz szukac gdzis indziej bo tam najzwyczajniej nie bedzie/
@gracilis: Na początku chciałem zaprotestować jak to napisałeś, ale przypomniało mi się, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten budynek, to tez miałem mieszane uczucia i zastanawiałem się co autor miał na myśli. O ile muzeum II wojny światowej jakoś się wkomponowało, to tutaj jest dziwnie. Nie możemy tez zapomnieć o takich perełkach jak Zieleniak, czy budynek Lotu.