Wpis z mikrobloga

Dlaczego chłopina ma takie buty?


@Slomek: To jest jive, pewnie jakaś rozgrzewka przed turniejem. I jeśli pytasz dlaczego jego buty są na podwyższeniu - to typowe buty do latino, zobacz choćby tutaj:
https://justdance.com.pl/pl/p/DANCIN-BUTY-TANECZNE-DO-LACINY-MODEL-2/843
A czemu takie są?
Generalnie taniec towarzyski, jak już się tańczy turniejowo, stoi gdzieś w połowie drogi pomiędzy normalnym tańcem a gimnastyką*. I nie mam na myśli poziomu zaawansowania figur, ale, że tam liczy. się efekt wizualny, a
Pytanie gdzie poza sala treningową i zawodami można użyć takich umiejętności.


@Kardamon_Mielony: Zależy o co pytasz. Gdzie zatańczyć to co wyżej? Zapewne nigdzie. No, jeśli Twoja partnerka od tańca jest tez Twoją dziewczyną czy koleżanką to możesz powirować na jakichś imprezach firmowych, weselach albo i na imprezie wyjść poszpanować póki parkiet pusty. Tyle.

Z drugiej strony jako, że towarzyski jest gdzieś w połowie drogi pomiędzy 'prawdziwym tańcem' a 'gimnastyką' to uczy
Pytanie gdzie poza sala treningową i zawodami można użyć takich umiejętności.

@Kardamon_Mielony: Pytanie, które zawsze pada, jak na wypoku pojawi się temat tańca towarzyskiego. Zawsze chciałem odpowiedzieć, bo tańczę parę lat, ale @venomik mnie uprzedza, pisząc w sumie to samo, co mam na myśli xD
W praktyce zastosowania są dwa:
- Bezpośrednio: Kiedy na imprezie jest twoja partnerka od tańców, no to możecie zatańczyć "na poważnie" - zazwyczaj jakoś tak spontanicznie
Wszystkim tym, którzy chcieliby dobrze radzić sobie na parkiecie na imprezach, ale tak na luzie, i nie brnąc w taniec sportowy, BARDZO polecam użytkowe tańce. Discofox, salsa, bachta, tango argentyńskie, kizomba, west coast swing, lindy hop - do wyboru, do koloru.


@werter_do_jercewa: Tańczyłem z tego mniej lub więcej w sumie wszystko pod kizombą i z tym tangiem argentyńskim to bym się tutaj nie zapędzał. Tego też na normalnej imprezie się nie