Wpis z mikrobloga

Mam w garażu napęd do otwierania Novoferm oraz brame wjazdową na posesję również otwieraną zdalnie. Mam obecnie na jednym pilocie dwa przyciski - górny do garażu i dolny do bramy wjazdowej na posesje. Teraz kupiłem nowy pilot i chce dorobić i kurva jak pomocy. W necie jest tylko manual jak zaprogramować otwieranie bramy garażowej. A #!$%@? kurde drugi ?

model to Novotron 522

#bramy #dom #budujzwykopem #bodowadomu #garaz #elektronika
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahhblahh: traktuj każda bramę jak osobne urządzenie, a każdy przycisk pilota jako osobny nadajnik (bo każdy przycisk wysyła inny kod). Jak zaprogramujesz bramę garażową to oddzielnie musisz zaprogramować automat do bramy zewnętrznej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahhblahh: poszukaj instrukcji od napędu bramy. Musisz się dobrać do jej elektroniki, nacisnąć odpowiedni przycisk /wejść w odpowiedni tryb serwisowy i wtedy nacisnąć przycisk na pilocie, który chcesz zaprogramować. Szczegółów nie podam, bo w każdym napedzie to wygląda trochę inaczej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahhblahh: jeżeli pilot nadaje w tym samym kodowaniu to tak (a skoro obie bramy już współpracują z jednym pilotem to jest niemal pewne, że mają to samo kodowanie). Jest też opcja, że oryginalne kodowanie jest inne, ale ktoś wstawił dodatkowy moduł, który odczytuje już poprawne kodowanie pilota i zwiera w bramie zewnętrzny styk (czyli moduł symuluje zwykły przycisk). Przykladem takiego modułu jest chociażby proxima NM
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahhblahh: masz na stronie 18. Naciskasz CH1 aż led zacznie migać i naciskasz przycisk pilota. CH1 jest dla głównej funkcji bramy, CH2 nie używasz, bo to podpięcie przycisku pod drugi, dodatkowy tryb np. funkcja furtki (brama otwiera sie tylko częściowo)
@Xargo1: działa mi od bramy wjazdowej przycisk - od tej proximy, chociaz jakoś długo piszczy, zupełnie inaczej niz stary pilot. No ale teraz nie mogę ustawić od bramy garazowej gdzie producent ejst ten sam co pilota :|. Czy mozlwie ze to ze zapisalem na drugim przycisku brame jakos koliduje teraz czy co bo mnie rozjebe zaraz
@Blahhblahh proxima jak pika kilka razy to informuje o słabej baterii pilota - może tutaj jest problem. Brama garażowa i wjazdowa to dwa urządzenia, jakbyś zaprogramował je na jednym przycisku to obie powinny się otworzyć na raz i nie powinno to między sobą kolidować. Wymień i baterię i wtedy spróbuj ponownie.
@Xargo1: ten dzwiek to raczej informacja z tego co wyczytalem o "takustyczne potwierdzanie odebrania sygnału pilota
(opcja programowana) - inaczej dla pilota SYSTEMOWEGO i inaczej dla pilota nieSYSTEMOWEGO,"
@Xargo1: to byłby dzwiek dla pilota niesystemowego ? no ale faktycznie w instrukcji jest też informacja że słaba bateria pilota. Pilot ejdnak kupiłem nowy i nie wydaje mi sie zeby byla slaba bateria ;/
@Blahhblahh proxima działa domyślnie z pilotami keeloq i to dla nich jest pilot systemowy. Pilot niesystemowy to pilot wysylajacy sygnał nie zakodowany / nie szyfrowany. Twój novotron będzie więc pilotem systemowym
@Xargo1: dobra elegancko działą wszystko i brama i garaz, dzieki za pomoc, trochę naprowadziłeś;). Ta proxima była w drugiej częśći napędu, musiałem zdjąć drugą pokrywę. Ale faktycznie gra "1.3. Użycie pilota ze słabą baterią może być sygnalizowane buzerem (cztery sygnały co trzy sekundy przez
jedną minutę). " więc możliwe, że słaba bateria. Tak czy siak póki co zostawie, bo pewnie jak wymienię baterię to się rozkoduje, ale teraz to już kodowanie