Wpis z mikrobloga

Jakie macie wspomnienia z 'kolędy' z dzieciństwa?
Moje najmocniejsze wspomnienie to, że mój ojciec zawsze nam żałował* a potem widziałam jak wkłada 50zł** do koperty i po 5 dla każdego z tych g0wniaków

*przez 'żałował' nie chodzi mi o to że nie kupował nam drogich zabawek, tylko że nam np kazał siedzieć po ciemku i nie pozwalał się myć codziennie

**50zł jak jeszcze miało jakąś wartość

#religia #bekazreligii #ateizm #90s #00s #swieta #koleda #ksiadz #bekazkatoli
Pobierz j.....e - Jakie macie wspomnienia z 'kolędy' z dzieciństwa?
Moje najmocniejsze wspom...
źródło: comment_1671539078p9gzQ9pyStHCPPkB8Mq1FZ.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@jatutaktylkonachwile: pamiętam jak byłem ministrantem w latach 90 i chadzałem po kolędzie z różnymi księdzami. Zawsze wracałem do domu z pełną reklamówką owoców i słodyczy oraz kaską. Kwoty były różne, w zależności od ulicy. Oscylowały w przedziale 30-50zł. Jak na lata 90 i świeżo po denominacji był to majątek. I po kolędzie z jednym z księży, tym który rzekomo był spoko, bo pracował z młodzieżą kazał mi i koledze oddać całą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jatutaktylkonachwile: W gimnazjum byłem ministrantem chodzącym po kolędach. Raz jeden pijak wyskoczył z pięściami na mnie i kolegę, gdy zapukaliśmy i zapytaliśmy, czy przyjmie kolędę, bo zaraz ksiądz będzie mijać jego dom. Innym razem trafiłem na jehowych. Trafiła kosa na kamień xD
kazał siedzieć po ciemku i nie pozwalał się myć codziennie


@jatutaktylkonachwile:
@Pethaf:
Gaszenie światła, zakręcanie grzejników, unikanie kąpieli, a wszystko po to, by wygrać chory wyścig z sąsiadami pt. "Kto ma mniejszy rachunek". Najgorsze jest to, że niektórych starszych ludzi nie da się oduczyć takich nawyków. Założy 10 swetrów, będzie się trząsł/trzęsła z zimna, ale grzejnika nie odkręci bo "naciągnie!", a żarówki najlepiej najsłabsze i nie włączać, bo po co,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xenux: jeszcze nie tak dawno na wsi kąpano się tylko w soboty, przed kościołem. Chociaż wody, czasu i mydła raczej nigdy nie brakowało. Niestety te nawyki są już na stałe w podświadomości utrwalone, najlepiej gdyby ich posiadacze po prostu umarli w przekonaniu o swojej nieomylności, ale nie przekazywali już dalej tych toksycznych bzdur.
Gaszenie światła, zakręcanie grzejników, unikanie kąpieli, a wszystko po to, by wygrać chory wyścig z sąsiadami pt. "Kto ma mniejszy rachunek".


@xenux: nie no, u mnie to biedy:) albo raczej "biedy" skoro na KK było