Wpis z mikrobloga

Mirki aktualnie ogrywam Jazz Jackrabbit na niedzielnych #retro #stream i powiem wam że już jestem absolutnie pewny że za dzieciaka tej gry nie przeszedłem bez kodów xd

No trudna jest. Średni poziom trudności - 4 hity i giniesz. Na start są 3 życia ale można zdobyć więcej w poziomach

Czyli zarzucę klasycznym "kiedyś gry były trudniejsze" xd (Albo to ja po prostu już jestem taki ujowy w platformerach ¯\_(ツ)_/¯). Największy IMO problem jest taki że bardzo łatwo jest oberwać od wroga którego po prostu nie jesteśmy w stanie zauważyć podczas przeskoku/spadając i tym podobnych ruchach, bo po prostu przeciwnik nagle ładuje się wraz z mapą i wpadamy wprost na niego (albo na pocisk który wystrzelił). Czyli po prostu "kamera" jest za blisko umiejscowiona naszej postaci przez co ogólnie widać mały fragment planszy. Cóż, obstawiam limit silnika/ówczesnych PC

Dodatkowo ciekawostka zauważyłem że jak tylko wróg zniknie poza naszym widokiem to z automatu regeneruje całe życie. Aż tak się nie przyglądałem czy to tyczy się tylko statycznych czy ruszających się też, ale właśnie zauważyłem to na statycznych podczas skakania na "trampolinach" że jeżeli je ustrzelę go zanim spadnę i wróg wyjedzie poza kamerę to nigdy go nie ubiję bo za każdym razem HP mu się odnawia

Tak czy siak zapraszam w niedzielę (prawie każdą) ok 17:00 na mój kanał #twitch - https://www.twitch.tv/borysk199

Ewentualnie wrzucam sobie na YT moje bieda zapisy streamów jakby ktoś chciał sprawdzić grę (można kupić Jazz'a zarówno jedynkę jak i dwójkę na GoG'u, do tego jedynka ma tam fanowskiego patcha który naprawia chociażby niemożliwy do przejścia poziom Orbitus 2). Tutaj chociażby epizod 1 Jazz'a - https://www.youtube.com/watch?v=_iEKkpwUUP0
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BorysKafarov: Hej! Ja grałem tylko w Jazz Jackrabbit 2. Czy w jedynce nie jest rozdziałka 320x240? Obejrzałem chwilkę na YT i trochu przypomina mi to Superfroga z Amigi tylko z pistoletami. JJ 2 chyba już miała 640x480.
  • Odpowiedz
@jield: 320 x 200 w jedynce, dwójka 640x480 ale fanowski patch JJ2+ dodaje 800x600

Ja się zagrywałem sporo za dzieciaka, jedynkę mam oryginał na płytce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Soundtrack w tej grze to jest mistrzostwo swoją drogą
  • Odpowiedz