Wpis z mikrobloga

@MrFisherman: 2 lata doświadczenia to nie jest mało, jeżeli jeździłeś po różnym terenie, w szczególności po górach. Bo RWD na północy włoch może być ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko pamiętaj że czym bardziej na południe włoch tym bardziej jeżdzą jak #!$%@? i traktują zderzaki jak obiekty do zderzania się. Już w napoli sie łapałem za głowe co sie #!$%@?, poziom krajów południowo bałkańskich XD
@MrFisherman: Myślę że gdzieś na wysokości austrii będziesz miał dosyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mazda mx5 jest bardzo złym samochodem długodystansowym.

Ogólnie fajny pomysł pojeździć takim autem po Włoszech w lato. Zrób sobie przed tym wyjazdem kursy doskonalenia techniki jazdy. Nabierzesz więcej umiejętności w sytuacjach awaryjnych. Pojedź też na jeden trackday i weź np instruktora na godzine. Nie chodzi o wynik tylko żebyś nauczył się przy jakich
@MrFisherman: jeździłem trasy Polska-Holandia BMW Z3 kilka razy i w sumie te 1k km można robić w roadsterze ale to górny limit xd podziel se te trasę na jakieś 500km odcinki i elo
Co do warunków to przez Niemcy jak będziesz jechał to praktycznie bez znaczenia ze to tył napęd, będziesz jechał i 5h prosto z prędkością 100km/h to nic się nie stanie
Faktycznie ciekawiej może być w Alpach, także chyba
@MrFisherman: Tam właśnie dojedziesz do 1000 cznego kilometra o którym wspominał @RusXBlack ( ͡° ͜ʖ ͡°)

spodziewałem się że zostanę zjechany a tu same merytoryczne odpowiedzi, dzięki (ʘʘ)

Temat jest o wyprawie samochodowej. Takim tematem nie interesują się miernoty drogowe z wykopu, bo oni już na granicy zrobią pod siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrFisherman: ja jeździłem do słowenii w góry citroenem ds3 - czyli czymś porównywalnym rozmiarowo, ale mocniejszym silnikowo (ale jednak FWD) to miałem troche stracha przy serpentynach. Ale to w miare szybko przechodzi. W tym roku zjeździłem czarnogóre jakimś wypożyczonym mocnym 5 metrowym mercedesem na RWD i juz było lepiej XD

Bardziej niż RWD i gór to bym sie bał stylu jeżdzenia włochów i możliwości stłuczki. Oni serio jeżdzą jak #!$%@?
@cwlmod: przejeździłem tysiące km NB. mam je od 9 lat i nie wiem czemu niby miałby być "złym samochodem na długi dystans", no może poza tym, że w lecie tunel grzeje się jak cholera. Fotele akurat ma bardzo fajne + jeżeli to stockowe zawieszenie to jest stosunkowo miękko.
@MrFisherman: Przy takim dystansie NBkiem to bym tylko rozważył czy ogarniasz jakieś podstawy mechaniki + wzięcie kliku części. Z podstaw to klocki,