Wpis z mikrobloga

@dean_corso: exodus wallet ma wsparcie dla LN.
Przynajmniej widzę taką opcję w apce i wygląda dość legitnie, nie korzystałem jeszcze bo nie miałem gdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tymi restauracjami w dolnym prawym rogu to mocno popłynęli, ale taka już narracja jest, że jak McDonalds w Los Piździchowicos w Salwadorze akceptuje BTC to można zmanipulować, żeby lepiej wyglądało na grafice.
@dean_corso: też tak uważam, adopcja wyjdzie jako inicjatywa oddolna. Coraz więcej ludzi będzie tego używać, jak teraz blika, pojawi się popyt na akceptację w jakichś barach, kawiarniach i wtedy też się rozkręci rynek rozwiązań płatności po L2, bo będzie popyt na to i kasa do ugrania z fee/subskrypcji.
Swoją drogą zastanawiam się jak to u nas wygląda jak np. właściciel baru chce udostępnić płatność w krytpo. Musi to nabić na kasę
@CarlGustavJung: wiem, ale nadal to jest promil z 38 tys. restauracji McD na świecie i wrzucanie tego na grafikę to mocne nadużycie, nie sądzisz?
Fajnie jak by to wprowadzili jako globalny standard (skoro technologia już jest), ale pewnie problemem jest interpretacja podatkowa krypto dla każdego kraju i przez to gra nie warta świeczki.
A to by było pierwsze miejsce, gdzie bym coś kupił fizycznie za btc.