Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi na chłopski rozum, jaki problem maja piesi aby przed wejściem na pasy upewnić się i spojrzeć w lewo oraz prawo czy samochód nadjeżdżający na pewno się zatrzyma? Kierowca tez człowiek i może cię nie zauważyć szczególnie jak jest ciemno i jesteś ubrany na czarno

Zaraz ktoś #!$%@? argument „piesi maja pierwszeństwo na pasach” i serio ktoś dla głupiej zasady drogowej chce narażać swoje życie lub zdrowie? Nie wrócić do pełnej sprawności do końca życia dla marnej renty bo miał pierwszeństwo i go nic nie obchodzi?

Ludzie są różni, nigdy nie wiemy kto jest za kierownica, sam jestem pieszym i jakoś mnie nie boli spojrzenie na samochód czy aby na pewno chce on się zatrzymać ¯_(ツ)_/¯

#polska #motoryzacja #takaprawda #samochody #wypadek #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #ruchdrogowy
Pobierz Herato - Powiedzcie mi na chłopski rozum, jaki problem maja piesi aby przed wejściem ...
źródło: comment_1671450883hCxuU354v2gkmWYR4cevWb.jpg
  • 32
@Herato: ale wiesz, że jak tego nie zrobi, to nie ma tego pierwszeństwa:

... po zmianie przepisów pieszy ma pierwszeństwo zanim wejdzie na jezdnię lub torowisko, jeżeli tylko pieszy zdradza chęć wejścia na przejście, czyli: rozgląda się, kieruje się w stronę przejścia, zwalnia.
Niestety tak jest, pieszy idzie jak król, najczęściej z telefonem w łapie + słuchawki na uszach i hajlabajla. Na nic nie patrzy. Dużo jeżdżę atutem, ale wiadomo, też korzystam z przejść dla pieszych i staram się zrozumieć jednych i drugich. Niestety kierowca jest zawsze w gorszej sytuacji.
Powiedzcie mi na chłopski rozum, jaki problem maja piesi aby przed wejściem na pasy upewnić się i


@Herato: bo to nie ma najmniejszych sensu, a marnujesz tylko czas

Jedyne sytuacje gdy prawie mnie ktoś rozjechał, były tylko wtedy gdy się upewniłem że nic nie jedzie, a jakiś idiota np. i tak pojawił się nagle gdy byłem na pasach.

Także ten, możesz się upewniać ile chcesz, a i tak ktoś cię rozjedzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Herato: a jakie ma znaczenie kto się łatwiej zatrzyma? Prawo jasno określa kto ma pierwszeństwo i tego się trzymajmy, jak masz wątpliwości czy zdążysz się zatrzymać to jedź wolniej. W Skandynawii jakoś takie prawo funkcjonuje znakomicie, tylko w tym lesie jak zwykle potencjalny morderca w samochodzie widzi tylko czubek swego nosa