Wpis z mikrobloga

Mirki, po 30 latach wracam do #lego. Pomóżcie staremu wapniakowi.

1. Mam już konto na Rebrickable, odwiedzam @promoklocki. Warto jeszcze zainteresować się jakimiś innymi stronami/apkami?

2. Czy na Rebrickable da się jakoś sortować zestawy po ilości MOC-ów?

3. Marzy mi się powrót do dzieciństwa: Piratów z 1989 albo Ice planet. Czy oprócz płacenia milionów monet handlarzom istnieje inna opcja ich nabycia? Nie wiem, jakieś Chińczyki?
  • 18
@el_id: Ad 3 Jeszcze w niektórych sklepach jest dostępny Statek Piracki CREATOR 31109 za około 450PLN. W tej chwili to jest jedyna najrozsądniejsza opcja jeżeli chodzi o piratów. Ad 1 to są jeszcze stronki, które oprócz instrukcji sprzedają klocki razem z projektem. Na przykład Letbricks. Są też inne. Jak sprawdzę to podrzucę nazwy.
3. Marzy mi się powrót do dzieciństwa: Piratów z 1989 albo Ice planet. Czy oprócz płacenia milionów monet handlarzom istnieje inna opcja ich nabycia? Nie wiem, jakieś Chińczyki?


@el_id: Niestety nie. Z piratów możesz jeszcze nabyć zatokę Barakuda albo statek piracki, ale ceny z dupy na maxa, z Ice Planet kompletnie nic, nawet nie ma w City żadnych śnieżnych pojazdów czy coś.
@el_id zebys wiedzial , jak pasta z bułkami ( ͡º ͜ʖ͡º).

Co do stron to rebrickable na pewno ale jesli szukasz starych setow , pudelek , instrukcji czy po prostu klockow polecam bricklink. Ceny niezle I calkiem fajnie zorganizowana strona. Wlasnie na bricklink mozesz wyszukac stary set i skompletowac sobie niezbedne klocki do jego budowy wtedy wyjdzie Cie taniej cala zabawa jak nie zalezy Ci na pudelkach
@beroslaw: apropos opinii na grupie, to krytyczne komentarze mają sens, ale nie w takiej formie, moim zdaniem. wracając do dyskusji to czy korzystałeś z brickowl kiedyś? W moim doświadczeniu jak zamawiałem to ta stronka działa spoko.