Wpis z mikrobloga

Cześć,

Miesiąc temu wróciliśmy z Wietnamu, jednego z najciekawszych - naszych zdaniem - krajów Azji. Ciekawym z powodu kuchni, miłych ludzi i pięknych widoków. Szczególnie pięknych na północy, gdzie znajduje się SaPa i otaczające ją pola ryżowe. Przygotowaliśmy poradnikowy tekst, w którym zebraliśmy wszystkie informacje przydatne do planowania podróży, jak informacje dotyczące wizy turystycznej, lotu, poruszania się wewnątrz kraju, internetu, waluty, Revoluta etc.

Zapraszam do tego znaleziska i jego wykopek.

Polecam również obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami.

#wietnam #azja #podroze #podrozujzwykopem #turystyka
Pobierz SzaloneWalizki - Cześć, 

Miesiąc temu wróciliśmy z Wietnamu, jednego z najciekawsz...
źródło: comment_1671433498HlnjHpZ5i8mZT6zb4LqSge.jpg
  • 31
@SzaloneWalizki: byłem w Wietnamie przez miesiąc czasu na wakacjach. Było wielu miłych i pomocnych ludzi, którzy mi pomagali w komunikacji, w dojeździe motocyklem, w transporcie motocykla pociągiem. Było też wielu ludzi - najwięcej z dotychczasowych krajów w jakich byłem, którzy w restauracjach czy przydrożnych barach oszukiwali, naciągali i próbowali nawet reszty nie wydawać. Tak duża ilość niemiłych sytuacji się nagromadziła, że ogólny wizerunek Wietnamczyków jest u mnie z małą przewagą na


@vatzeque: każdy ma swoją podróż i swoje wspomnienia. Tak jak w Hanoi i Sapa było spokojnie, to w Hoi An, sprzedawcy byli wręcz upierdliwi ale nie zdarzyło nam się, że ktoś próbował oszukać. Co do kuchni wolimy wietnamską chociaż tajska jest rewelacja ale to kwestia gustu i smaku. Każdy ma swój. I co by nie mówić to zarówno Tajlandię i Wietnam warto poznać bliżej.
@SzaloneWalizki: SaPa to jak u nas Zakopane. I ze względu na kicz i nastawienie ludzi w stosunku do turystów. Widoki piękne, to fakt, ale szczerze mówiąc gdybym wiedział, spędziłbym dwa dni dłużej na HaGiang loop ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To moje prywatne odczucia oczywiście, wiem że opinie bywają skrajne.
Materiał jak zwykle super, czekam na Wasz dalsze podróże