Wpis z mikrobloga

#malujzwykopem #tworczoscwlasna #kazik #kult #malarstwo ?

Nazwali go Kazelot... 50x50cm akryl, płótno.

Jego teksty i piosenki w różnych konfiguracjach zespołowych czy solowych miały wielki wpływ na mnie w wieku dorastania. A i dziś pewnie nieświadomie też kieruję się poglądami wykutymi przy pomocy Jego tekstów.

Obraz nareszcie skończyłem. Druga próba namalowania tego portretu- uważam ją za udaną.
Może nie jest idealny. Ale nie będę przy nim już grzebał. Taki musi zostać, tak go umiem namalować po pół roku zabawy z pędzlami.

Czas zacząć następny projekt. ;)
Pobierz gascoigne - #malujzwykopem #tworczoscwlasna #kazik #kult #malarstwo ?

Nazwali go K...
źródło: comment_1671407683oNE1xMuGpUCIRSeCUbVIsB.jpg
  • 9
@gascoigne: w sumie fajnie stylistycznie wyszedł z taką kreską. Ta koszulke bym poprawil kontury i kolor troche czystszy dał by głowa nie wyłaniała sie z czarnej pustki tylko koszulki i by wyglądało całkiem ciekawie.
@Theo_Y: Cenne uwagi. Może tak zrobię... kiedyś. ;)

Z reguły kończę obrazek w kilka godzin, max. 2 posiedzenia.
Ten tutaj mnie męczy psychicznie od miesiąca. Bo wtedy zobaczyłem w sklepie KiK po taniości takie podobrazie. Największy format na jakim malowałem do tej pory. Wiedziałem i kupiłem go konkretnie pod ten portret.

Za pierwszym razem już nawaliłem tyle laserunków i zmieniałem koncepcję i technikę, że go zwyczajnie zmasakrowałem jak w Ojcu Chrzestnym.
@gascoigne: ja bym tylko od tła odcial. Moze jakby samo tlo troche wyczyscic zmienic jasnosc to by bylo ok. Bo w sumie patrze i zle to nie wyglada w detalach. Tylko jako calosc sie troche gryzie
@Theo_Y: a co do relacji koszulka-tło to zawsze jakoś w portretach kieruję się pomysłem z dziewczyny z perłą, żeby raczej się zlewało. Tutaj też chciałem. Największy kontrast i punkt zainteresowania i tak ma na policzku. Takie przynajmniej jest założenie.

Pomysły są cenne. Zobaczę kiedy będzie mi się chciało patrzeć na ten obrazek, trochę mnie wymordował póki co. :D