Wpis z mikrobloga

Jeszcze jeden projekt, który ostatnio zakończyłam: zagospodarowanie istniejącego już od 10 lat tarasu i skarpy, na której został zbudowany. Brakowało mebli ogrodowych, taras był tylko wylaną betonową płytą, nie było także schodów.

Wymyśliłam tu ciekawe zejścia na ogród, dwa drzewka zapewniające cień i osłonę (lilaki pospolite - bardzo wam polecam te rośliny), a skarpę obsadziłam bogatą mieszanką krzewów i bylin w stylu takiego trochę Pieta Oudolfa.

Skarpa ma ok. 100cm wysokości, ale nie jest mocno pochyła, dlatego jej wzmocnieniem będą po prostu korzenie roślin . Do tego do tarasu przylegała już taka dziwna altanka więc wymyśliłam prostą pergole na pnącze, ktora ją połączy z domem.

Małe przestrzenie też warto przemyśleć i fajnie zaplanować, a jeśli macie pytania o np. dobór roślin do waszych ogrodów albo pytania o pracę architekta to pytajcie śmiało, odpiszę na komentarze ()

#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #projektowanie #architektura #budujzwykopem #remontujzwykopem
Pobierz kjut_dziewczynka - Jeszcze jeden projekt, który ostatnio zakończyłam: zagospodarowani...
źródło: comment_16713898705C6to7vNnYwHT87iA7ELbh.jpg
  • 17
@GrubyGrubiutki najłatwiejsze są rośliny, które rosną u ciebie lokalnie w okolicznych zaroślach albo lasach - takim roślinom będą pasować warunki, które już masz. Należą do nich zazwyczaj graby, brzozy, kaliny koralowe, jeżyna popielica, dereń świdwa, rokitnik, porzeczka alpejska, tarnina, kosodrzewina, barwinek, ligustr, głóg, bez lilak, bez czarny, bluszcz

A z typowo ozdobnych roślin mogę polecić bodziszek rozanne, szałwia omszona, kocimiętka, śmiałek darniowy, trzcinnik, kostrzewa, tawuła japońska, pięciornik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjut_dziewczynka: odezwę się w następnym roku, raczej mały ogród no ale fajnie jakby ktoś sprawdził to na żywo, mam trochę drzew do wycięcia. Może będziesz gdzieś na większym projekcie to przy okazji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Bastet_A Oczywiście zawsze konsultuję się z klientem. Każdy projekt zaczynam od długiej rozmowy, podczas której wszystko omawiamy -> potem pokazuje wersję wstępną -> omawiamy ja i elementy do zmiany -> pokazuje wersję poprawioną i jeśli wszystko jest ok to tworzę do niej rysunki techniczne
@Gieekaa oznaczenie kierunków jest dobre, a to z której strony światło świeci na wizualizacji to już różnie bywa, zależy jaki moment dnia chcę przedstawić, nie chcę też żeby cały obraz był np. zacieniony lub prześwietlony
@kjut_dziewczynka
hey! chcialem napisac pv, ale sie nie da. bede planowal oddzielic sie od sasiada czyms przynajmniej dwu metrowym. czyms co nie wymaga ode mnie zadnego podlewania - chcialbym to zasadzic i zeby samo sobie roslo, gdy jestem za granica, a zeby za 5 lat bylo juz ladne i gotowe. da sie tak? tuje chcialem, ale czytalem ze wymaga podlewania. i bez lisci, bo nie chce mi sie ich sprzatac co jesien.