Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracowalem w trzech firmach, w ciagu 2 lat jako #devops
- pierwsza: AWS (elementy typu CloudWatch lub ECS), dockeryzacja aplikacji
- druga - tworzenie pipelinow w Jenkins, Teamcity - brak chmury
- trzecia - pipeline w Azure, Kubernetes - stawianie aplikacji w podach, utrzymaniowka, troche Docker

Ogolnie wiec mieszanka wszystkiego. Gdy konczyl sie projekt powoli to szukalem czegos innego.

Chcialbym isc w kierunku Kubernetes (dobre sie po nim poruszam), ale jak patrze na oferty (mid,junior) to wymagaja wszystko na raz:
- Terraform/Ansible - uzywalem prywatnie do stawiania S3 czy instalacji czegos na szybko, ale znowu poziom Advanced to jest co dokladnie?
- AWS lub inna chmura - poziom zaawansowany - jaki to jest w ogole poziom?
- systemy logowania ELK - advanced? Co tam moze byc advanced jesli wiem jak znalezc dane rzeczy co mnie interesuja.
- Gitlab advanced? Uzywalem, robilem pipeline tez.

Obecnie szukam pracy, chcialbym zdac certa CKAD (przygotowuje sie) ale czy to wystarczy jako wymagania a pozniej sie doucze ewentualnie?

Chcialbym sie skupic na jednej rzeczy i juz nie skakac, bo to problematyczne, ale kazda firma dziala inaczej widze.

Czy moze po CKAD zrobic AWs Solutions Architect i celowac w Kubernetes/AWS oferty?

Gdzie najlepiej szukac pracy bez dyzurow i o stalych godzinach? Duze korpo? Software house? Pracowalem w SH, malym korpo 300 osob, duze korpo 2000 osob i wszedzie jest ten sam balagan i brak kompetentnych menadzerow.

#pracait #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639f1096ba11279a731abe4c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: odpowiadając na ostatnie pytanie, najczęściej dyżury i wymóg stałej dyspozycyjności występują w małych firmach, startupach. W korpo rzadziej, raczej są od tego dedykowane zespoły reagujące na alerty. Ale to tez trochę loteria, najlepiej pytać na rozmowach.