Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady. Bliżej mi do 40plusclub niż 30plusclub (!WTF) i w gry gram od święta, a że święta się zbliżają( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko muszę zrobić upgrade. Pewnie za parę lat wjadą całkowicie nowe bebechy, obecnie mam do nadrobienia gry sprzed kilku lat jak Shadow of the Tomb Rider. Wiadomo że człowiek w moim wieku lubi grać w to co już zna, ale ileż można tłuc w heroski, red alerty i kto na czym tam został wychowany, trzeba sprawdzić co tam ciekawego powychodziło (i tak pewnie zaraz się wróci do starych hitów( ͡° ͜ʖ ͡°) ). No ale, o to mój obecny setup:
- i5-6600k dający spokojnie radę na 4,5Ghz, jak wyżej to zobaczę przy wsadzaniu nowej graficznej jak przy okazji wymienię pastę i wyczyszczę radiator
- Gigabyte GA-Z170-D3H
- Kingston DDR4 8GB(2x4GB) 2666MHz HyperX FURY Black Series CL15

I tu moje pierwsze pytanie, dokupić 2 kolejne takie kości za 150zł żeby było 16GB czy za niewiele więcej kupić jakiego Goodrama 16GB z szybszym taktowaniem? Płyta teoretycznie do 3466 obsłuży.
BTW kiedyś się męczyłem próbując ustawić CR=1t ale za cholerę się nie dało mimo że teoretycznie ram i płyta wspierają, jakieś pomysły dlaczego?

- system na M.2 NVMe, SSD też jest
- monitor 1440p, 165Hz
- Radeon HD 7870 2GB ( ͡ ͜ʖ ͡)

I tu dochodzimy do mojego drugiego pytania:
Jaką kartę do tego setupu? W internetach rozstrzał po 1060, 1660, a nawet 2070( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #kartygraficzne
  • 9
płyta przetaktuje ram do najniżeszego z których masz aktualnie wsadzony


@lIII: niejasno się wyraziłem: albo dokupuje drugie tyle za 150zl i mam 16gb, albo niewiele dorzucając kupuję calkiem nowe 16gb wywalając obecny.
@BzykN7: Dzięki Ziomuś, nowy MSI RX 6600 XT Gaming X za 1799zł już śmiga z dołożonym ramem na 16GB i po wstępnym podkręceniu proca z 12 FPS w Shadow of the Tomb Rider hula na 100+ ( ͡ ͜ʖ ͡)