Wpis z mikrobloga

Czy wam na prawdę tak ciężko zrozumieć, że protest antypoborowy, w czasie wojny na Ukrainie, nigdy nie nabierze rozpędu?
Nie ma poparcia społecznego, dużo ludzi czuje zagrożenie, do tego wszystkie ruchy, które mogą nosić znamiona antyobronne będą odczytywane jako inspirowane przez ruskich.
O ile sam nie popieram losowego poboru, to jestem za podstawowym szkoleniem, powiedzmy kilka spotkań z:
- teorii jak działa wojsko
- pierwszej pomocy
- zajęcia na strzelnicy
Można to też załatwić w jeden dzień, w weekend.
#protest #obowiazkowecwiczeniawojskowe #ukraina
  • 48
@WypadlemZKajaka: Protestować trzeba zawsze jak coś nam się nie podoba i protestować powinien każdy komu się coś nie podoba, a nie spuszczać głowę i dawać się je#ać, bo niestety panie Mirku jest wojna ręce nogi pan ma to się pan przyda. Nasza demografia też jest tragiczna i z roku na rok coraz gorsza. Czy to jest powód by zamykać kobiety w szkołach rodzenia czy innych ośrodkach do rozrodu i głosić hasła,
a możne można korespondencyjnie? Pooglądam sobie filmiki na Youtube jak się kałacha rozkłada, pójdę na lasery, żeby poćwiczyć strzelanie do ruchomych celów. Po #!$%@? ludziom dupę zawracać? Efekt taki sam.


@maturzysta_ze_szczecina: nie do końca, biorąc pod uwagę jak delikatni są teraz ludzie, to może być dobry sposób żeby ich oswoić z bronią, a może też pokazać, że jest to coś fajnego. Jeśli nigdy nie strzelałeś i myślisz, że to to samo
rzecież takie głupie podstawy jak umiejetność trzymania broni może ci się przydać po prostu do przeżycia i może uratować życie tobie albo twoje rodzinie.


@Tomekmoskwa: Po pierwsze - już to napisałem w komentarzu wyżej, z relacji ludzi którzy byli na tych ćwiczeniach nikt nie trzymał broni, uczyli się musztry, składania namiotów i do przysięgi. Bo przysięga jest tu najważniejsza
Po drugie: Takie przeszkolenie może mi bardziej zaszkodzić niż pomóc, w razie